Pryč s plísněmi – zazimováváme chaty

Blíží se doba, kdy své chaty a chalupy na pár měsíců opustíme a necháme je v klidu odpočívat a užívat si zimu. Před odjezdem uděláme ještě nezbytné opravy, vypneme vodu, elektřinu a pečlivě zajistíme dveře a okna, aby se nám do chalupy nedostali nezvaní hosté. Vzpomínám si na jednoho našeho každoročního návštěvníka, který vždy v zimě navštívil naši roubenku, vypil dědovo víno, umyl po sobě sklenku a nechal děkovný dopis s hodnocením, jak mu letošní ročník chutnal. Takových je ale málo.

 

Kromě klasických zlodějů může chatu navštívit úplně jiný návštěvník – plíseň. V momentě, kdy pečlivě utěsníme okna, zavřeme okenice i dveře, vytvoříme v chatě prostředí, ve kterém se bude snadno držet vlhkost. Protože chatu možná navštívíme jen párkrát za zimu, nebo až s prvními jarními paprsky, je vysoká pravděpodobnost, že začnou díky vlhkosti v místnostech růst plísně.

Plísně jsou mikroskopické organismy, kterým se velmi dobře daří v prostorách s vysokou vlhkostí. Vyskytují se všude okolo nás ve formě spór, které se vyvíjí v momentě, kdy mají příznivé podmínky k životu, tzn. zejména dostatek vlhkosti. Plísně dokážou napáchat obrovské škody na majetku – zaplísněné mapy na zdech, nábytku, textiliích, nebo dokonce reznoucí kovové části a konstrukce. To ale není zdaleka vše. Plísně mohou způsobovat i velké zdravotní potíže. Jsou často příčinou alergií či zažívacích obtíží. Kožní vyrážka, bolesti hlavy a dýchací obtíže, to bývají časté následky výskytu plísní v obydlích.

Když chceme udržet na chatě zdravé prostředí i přes zimu, je potřebné povolat do boje pomocníky. Většinou nemůžeme přijet každý den a pořádně vyvětrat. Navíc v mnoha chatách či chalupách na zimu netopíme a vypneme i elektřinu. Řešením je pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360°.Ceresit pracuje na bázi speciálních tablet, které díky otvoru a speciálnímu tvaru přístroje pohlcují maximální množství vlhkosti ze vzduchu a sráží ji v tekutinu. Kvalita a rychlost účinku je zaručena kombinací originálního Ceresit systému a originální Ceresit tablety, které fungují jako celek.Tak, jak tableta nasává vlhkost, postupně se rozpouští a obsah nádoby se po naplnění jednoduše vylije do toalety nebo umyvadla. Jedna tableta vydrží fungovat 1 – 2 měsíce podle velikosti místnosti a hladiny vzdušné vlhkosti. Poté můžete zakoupit náhradní tabletu. Tableta navíc napomáhá i k neutralizaci pachů.

 

S Ceresitem udržujeme vzdušnou vlhkost na optimální úrovni a tak pomáháme zajistit prostředí zdravější bez plísní.

www.stop-vlhkosti.cz

 

 

Komerční prezentace

Save

Save

Save

Pryč s plísněmi – zazimováváme chaty