Vypínač je malý kousek nostalgie

Líbil by se vám porcelánový vypínač dekorovaný něžnými kytičkami, nebo takový, který připomíná kdysi rozšířený černý bakelit? Chcete-li si skrze retromodely vypínačů i zásuvek pořídit do interiérů další moderní a funkční připomínku starých dobrých časů, výběr je bohatý.

Vypínače a zásuvky jsou nezbytnou, ale většinou i celkem nenápadnou součástí interiérů. Zamyslíme se nad nimi nejspíš v okamžiku, kdy nově zařizujeme prostory, na kterých nám opravdu záleží. Tady hrají detaily velkou roli. Pečlivý výběr si zaslouží zvláště stylový interiér – roubená chalupa, historický kamenný dům, pokoj v měšťanském nebo zámeckém stylu, nebo naopak strohý loftový byt.

Porcelánový retrovypínač Malovaná
džungle

Do střízlivých prostorů v industriálním stylu se hodí tvarově jednoduchý vypínač, jehož součástí může být sklo, beton, dřevo, kůže, hliník, nerez. Na své si přijdou také milovníci starých časů a romantiky. Bílé či černé kulaté vypínačeporcelánu nebo termoplastu s otočnou kličkou nebo páčkou upomínají na první polovinu minulého století. A což teprve porcelánové nebo keramické vypínače v nejrůznějších barvách, s plastickým dekorem nebo zdobené vzory kvítků, s kličkou v podobě mašličky!

K vypínačům můžeme mít ve stejném vzhledu i zásuvky a k některým i zásuvky na internet, USB, žaluziové ovladače, R/TV zásuvky apod.


Náš tip
Chcete-li využít stávající elektrikářskou instalační krabici ve zdi a pořídit nový vypínač či zásuvku, ověřte si nejdřív hloubku krabice. Mívá dva rozměry, k té mělčí každý vypínač a zásuvka nejdou.


 

 

Připravila: Iva Tvrzová
Foto: Archiv firem

Vypínač je malý kousek nostalgie