Vloupání jsou nejčastější v zimě – zabezpečte svou chatu!

Rubrika: Market

Chaty, chalupy a další rekreační objekty patří k nejoblíbenějším cílům zlodějů. Riziko vloupání ještě roste s koncem sezony, kdy je nejmenší šance, že zloděje u opuštěné chaty někdo vyruší. Majitel pak škodu nezřídka zjistí až po několika měsících. Jak bezpečná je Vaše chata? Než letos ji letos naposledy zamknete, pojďte se s námi podívat, jak ji můžete před nevítanými hosty ochránit.

V první řadě se zaměřte na mechanické zabezpečení. Základem jsou kvalitní bezpečnostní dveře vybavené zamykací vložkou alespoň ve 3. bezpečnostní třídě a bezpečnostním kováním. Nezapomeňte při tom ani na zadní nebo boční vstupy. Zloději vždy nechodí hlavním vchodem a špatně doléhající dveře se starým zámkem u bočního vchodu mohou být právě tím místem, kudy zloděj do objektu vnikne.

 

V neposlední řadě jsou tu okna. Obyčejné zavřené okno dokáže i méně zdatný zloděj během chvilky otevřít a dostat se dovnitř tudy. Proti otevření můžete okno jednoduše zajistit uzamykatelnými okenními klikami nebo klikami s pojistkou, které nahradí současné okenní kliky. Účinné jsou také okenní alarmy, které při neoprávněném otevření okna nebo třeba dveří na terasu spustí hlasitý alarm. Před otevřením i vypáčením okna ochrání také speciální okenní zámky. V rizikových oblastech se Vám může vyplatit i investice do instalace bezpečnostních mříží na dveře i okna.

Ideálním doplňkem k mechanickému zabezpečení jsou pak alarmy, které hlasitou sirénou zloděje odradí a zároveň Vás na pokus o vloupání ihned upozorní. Dnes již můžete za rozumnou cenu pořídit jednoduchý ale spolehlivý alarmový systém na míru.

Nezapomeňte ani na branky, kůlny a boudy s nářadím. Na jejich uzamčení vybírejte petlice, závory a visací zámky z odolného, masivního materiálu a s nerezovou úpravou, díky které budou spolehlivě fungovat i v další sezóně po skončení zimy. K zabezpečení nářadí i zahradního nábytku se výborně hodí také dlouhé lankové zámky.

Potřebujete poradit se zabezpečením Vaší chaty nebo chalupy? Přijďte do prodejny KLÍČOVÉHO CENTRA. Již více než 25 let se specializujeme na zabezpečení domácností i firem a rádi i Vám poradíme, pomůžeme vybrat nejvhodnější řešení a zajistíme odbornou montáž a servis.

Komerční prezentace

Vloupání jsou nejčastější v zimě – zabezpečte svou chatu!