KAMTŘÍDIT.CZ – APLIKACE, KTERÁ PORADÍ!

Rubrika: Market

Zatímco někteří si užívají na chalupách i během zimních měsíců, ostatní chalupáři se již na tu novou chalupářskou sezónu připravují. A řada z nás se jistě hned vrhne na jarní úklid. I tyto někdy méně příjemné činnosti si ale můžeme zpříjemnit tak, že budeme připraveni, nebo využijeme nejrůznější praktické rady či pomocníky. Pokud vás baví propojení každodenních činností s moderními technologiemi, mohla by se vám líbit zajímavá aplikace, která poradí, jak a kam správně třídit odpad.

Kamtřídit.cz je interaktivní mapa barevných kontejnerů na tříděný odpad a sběrných dvorů na území ČR a také průvodce správným tříděním odpadu. Ke stažení je i jako mobilní aplikace, která se může hodit třeba právě na chalupě či při výletech, když zrovna nemáte přehled, kde se nacházejí nejbližší barevné kontejnery.

Navíc se můžete do tvorby mapy i sami zapojit. Sběrná místa lze do mapy totiž i přidávat, upravovat jejich přesnou polohu či doplňovat jednotlivé druhy odpadu, které je možné na konkrétním místě třídit. Máte tak jedinečnou možnost aktivně se podílet na její tvorbě a správě.

Aplikace je přístupná pro zařízení se systémem Android přes Google Play a pro mobilní zařízení iOS přes App Store.

Průvodce správným tříděním odpadu

Pokud někdy váháte, kam správně vytřídit nějaký neobvyklý odpad, hodit se bude praktická nápověda, kterou budete mít stále po ruce.

Hliníková víčka od jogurtů, balicí papír, vyhořelý kalíšek od svíčky nebo třeba tuba od zubní pasty. I s takovými věcmi se při třídění odpadu setkáváme a i sebelepší třídič se občas dostane do situace, kdy neví. Právě proto je v aplikaci speciální sekce „Kam patří“.
Praktický položkový přehled odpadů a předmětů, s jednoduchou radou, kam je správně vytřídit nebo vyhodit.

Pojmy jsou seřazené podle abecedy, můžete si ale také jednoduše nastavit filtry, které hledání zaměří na vybrané skupiny odpadů (papír, sklo, plasty, kovy, nápojové kartony a další odpady). U mnoha z nich jsou k dispozici také odkazy na články, ve kterých se o dané problematice můžete dozvědět více.

A koho tematika třídění odpadů zajímá více, může se v aplikaci Kamtřídit.cz začíst do článků online magazínu Samosebou.cz, kde najdete mnoho praktických a aktuálních informací ze světa třídění a recyklace odpadů.

O projektu KAMTŘÍDIT.CZ

Online mapa sběrných míst slouží ke zvýšení informovanosti veřejnosti o rozmístění veřejně přístupných sběrných nádob určených k třídění obalových odpadů a o umístění sběrných dvorů v konkrétní oblasti.

Za cíl si klade postupné zmapování pokrytí celého území České republiky barevnými nádobami, proto je online mapa postupně doplňována z databází měst a obcí a také s pomocí registrovaných uživatelů aplikace.

V mapě je možné využívat vyhledávání konkrétních lokalit podle adresy, filtrovat sběrná místa podle jednotlivých druhů odpadů a také je možné si nechat napovědět nejbližší cestu k vybranému třídicímu místu. Hodit se může také letecký náhled mapy a zaměřování dle aktuální pozice.

Komerční prezentace

KAMTŘÍDIT.CZ – APLIKACE, KTERÁ PORADÍ!