Vesnická stavení si s betonem rozumí!

Rubrika: Market

 

Beton mají mnozí z nás neprávem spojeni s moderním minimalismem. Podíváme-li se však na nabídku betonových dlažeb, zjistíme, že máme tu čest s nesmírně tvárným a zajímavým materiálem, který si rozumí jak moderními architekturou, tak s klasickými venkovskými staveními.

Beton patří u nás vzhledem k nestálému počasí k vyhledávanému materiálu pro exteriérové použití. Charakterizuje ho odolnost, trvanlivost, variabilita, nepřeberné vzhledové možnosti a příznivá cena. Beton je navíc čistě přírodním materiálem, jehož střídmé a uvážlivé použití zajišťuje bezpečný pohyb a zpříjemňuje pobyt na zahradách již po generace.

Dlažba HISTORIK upoutá svou nezaměnitelnou patinou

Dlažba KOBE se hodí zejména ke stylovým a historickým objektům

Při designování zahrady bychom se neměli ohlížet na to, jakou dlažbu si pokládá soused, ale měli bychom vycházet z charakteru stavby a jeho bezprostředního okolí. Pokud jste hrdými majiteli venkovské chalupy nebo historické usedlosti, a plánujete v letošním roce terénní úpravy zahrady, máte možnost vybírat z celé škály tradiční historické dlažby a tvárnic napodobující dříve hojně využívaný kámen nebo pálenou hlínu. Například dlažba HISTORIK, českého výrobce PRESBETON, díky otlučenému vzhledu připomíná staré dlažební kameny a hodí k vydláždění příjezdových cest a dvorků starých chalup. Další dlažbou, která věrně připomíná historické dlažební kamenné kostky, je dlažba KOBE. Pro snazší udržení rovnoměrné šíře spár a rychlejšímu ukládaní malých betonových kostek je tato dlažba uložena na nosném roštu o rozměru 590 mm x 400 mm. Pokud potřebujete kostky vyskládat do nepravidelného nebo oblého tvaru, stačí část nosné sítě i s kostkami odštípnout do požadovaného tvaru.

Ukázka všestranného využití sytému BARK

Beton, materiál mnoha tváří

Beton umí dokonale imitovat nejen kámen, ale i velmi oblíbené dřevo a další materiály. PRESBETON nabízí v dekoru dřeva ucelený systém, z kterého lze navrhnout celou zahradu. Systém BARK patří do kategorie produktů NATURAL, které se vyrábí většinou na zakázku litím betonové směsi do forem. Tato technologie s velkým podílem ruční práce umožňuje vyrobit exkluzivní dlažby s příjemným povrchem, přirozenými barvami a strukturou. Můžete do použít na tvorbu cestiček z betonových „pražců“, další prvky je možné použít na tvorbu zídek, schodů a teras, které mohou být doplněny květináči ve stejném stylu.

Cestička z betonvých pražců BARK

Schody z populárního systému BARK

Komerční prezentace

Vesnická stavení si s betonem rozumí!