Bedničky jako nábytek

Rubrika: Interiér

Dobrý nápad do prvního bytu, podnájmu, chatky, ale nejen tam. Místo klasického nábytku využijte dřevěné lísky a bedničky od ovoce. Zařízení tak můžete mít za pár korun.

Připravila: Iva Tvrzová
Foto: Michal Tvrz, Barevná hra recy-věcí, archiv firem a Shutterstock

Spojením několika bedniček a upevněním na podnož vznikla originální knihovnička, na zajímavosti jí dodává barevný nátěr (Dulux)

Za nápadem nábytku z bedniček od ovoce nebo palet byla nejspíš potřeba pořídit si nábytek, jež měl sloužit jen po omezenou dobu, s co nejmenší investicí. Trend recyklovat již nepotřebné věci v něco užitečného to jen podpořil. Roli možná hrála i touha po něčem netradičním, originálním, mladistvém.

Sešroubováním čtyř bedniček namořených na tmavo získáme konferenční stolek s úložným prostorem na knihy a místem pro květinu

Paradoxem je, že z této „nouze“ se stala móda a v současnosti je možné si nábytek z palet a bedniček koupit, ovšem z kvalitně opracovaného dřeva a za cenu klasického dřevěného nábytku. My ale zůstaneme u obyčejných bedniček – přinášíme na jejich proměnu v nábytek a doplňky několik zajímavých nápadů. A vy jistě přijdete i na další.

Několik různobarevných bedniček na stěně nahradí knihovnu


Naše rada

Nejlevněji vyjde získat lísky a bedničky od ovoce v prodejně s ovocem a zeleninou, nebo objevit nějaké staré v kůlně. Pro krátkodobé využití například na zahradě nebo v zahradním domku je můžete ponechat v původním stavu. Mají-li sloužit v místnosti jako nábytek, je potřeba dřevo dobře obrousit a povrchově upravit, případně zpevnit původní spoje. Lze také koupit kvalitně vyrobené bedničky, které jsou už připravené pro použití v interiéru.

Líska na ovoce se stala základem pro výrobu WC držáku na dvě role toaletního papíru plus čtivo (ze soutěže Barevná hra recy-věcí, autorka Eliška Macková)


Originálně bydlet můžete i mezi bedničkami


 

Bedničky jako nábytek