Vánoční stromeček. Výběr, skladování a péče

Rubrika: Market

V Hornbachu startuje prodej vánočních stromečků. V prodejnách je zakoupíte od 20. listopadu, možnost zakoupení bude i online.
Aby Ježíšek letos našel cestu i k vám, přinášíme sumář praktických rad odborníků z Hornbachu; podle čeho vánoční stromek vybírat, jak ho správně skladovat, aby vydržel až do Štědrého dne, a jak o něj pečovat a udržovat ho po celé sváteční období.

K tradičnímu pojetí vánočních svátků patří beze sporu vůně čerstvého jehličí. Někdo jí docílí dekorací z větví jehličnanů, jiní nedají dopustit na živé vánoční stromky. Pokud patříte k těm, kteří se letos chystají pořídit stromeček živý, vězte, že jeho zdobení není to hlavní, jak by se mohlo zdát.

Správný výběr

Při výběru je důležité zvolit vhodný druh a velikost. „Zatímco rodiny s dětmi ocení větší stromek, starší lidé naopak raději volí menší vzrůst. Živé stromky v Hornbachu nabízíme v různých velikostech od 110 do 450 centimetrů. Ty umělé dokonce již od 45 do 300 centimetrů,“ říká Daniel Brychta, odborník z oddělení zahrady projektových marketů Hornbach. Vhodný druh záleží spíše na osobním vkusu. „Největší zájem je dlouhodobě o dánské jedle Nordmann Gold®, toto označení zaručuje kvalitu, které zahrnuje pravidelný tvar a bohaté jehličí, jenž tolik nepíchá. Tyto jedle jsou odolné vůči teplotním změnám, proto vydrží dlouho a v místnosti skoro neopadávají,“ vysvětluje Brychta. Dánskou jedli 110 až 150 centimetrů můžete v Hornbachu pořídit za 299 korun. Dánskou jedli NORDMANN Gold® vysokou 130 až 170 pak za 539 korun. Jedle pocházejí z dánských plantáží. Jsou pěstované v blízkosti fjordů a díky vlhkosti neprosychají. Stromky jsou sytě zelené, husté, krásně rovné a symetrické. Větvoví je pravidelné a husté, jehličí neopadává. Při pěstování nebyly použité žádné chemie zatěžující přírodu. Naopak, lesní plochy jsou cíleně zachovány pro další růst.

Skladování vánočního stromku

Vánoční stromek lze pořídit i měsíc před Vánocemi, ale musí se skladovat v chladném a tmavším místě. Ideální jsou tedy sklepy nebo garáže. Aby neuschl a zůstal přirozeně zelený, měl by stát ve vodě, která může dosahovat až ke spodním větvičkám. „Vánoční stromek neumisťujte na slunce nebo do blízkosti topení. Až ho budete chtít připravit pro slavnostní chvíle, postavte a připevněte ho do stojanu se zásobníkem vody. Díky nádobě na vodu s ukazatelem maximálního množství vody docílíte toho, že stromek zůstane déle zelený a čerstvý,“ radí Daniel Brychta z Hornbachu.

Pokud bydlíte v bytě a nevlastníte sklep nebo garáž, pořiďte si stromek až několik dní před Vánocemi. Jestli máte obavu, že vám na nákup stromku nezbude čas, využijte koupi stromku on-line s doručením domů. „V klidu domova můžete koupit vánoční stromek, který vám zároveň doručíme. Odpadne vám starost se složitou přepravou a ušetříte tak čas i námahu,“ doporučuje Daniel Brychta: „O kvalitu se bát nemusíte, kvalitu zaručuje označení NORDMANN Gold®.“

Dánská jedle Hornbach

Likvidace stromu

Pokud je to možné, neumisťujte vánoční stromek na koberec, usnadníte si tak úklid spojený s jeho manipulací. Pokud nemáte jinou možnost než ho postavit na koberec, dejte pod něj alespoň podložku, deku či vánoční papír. Úklid bude snadnější. Ze stromku sundejte všechny ozdoby a svíčky, pozor i na háčky. Následně stromek obalte třeba starým prostěradlem či něčím podobným, aby vám při přesunu neudělal zbytečný nepořádek.

Pokud máte kamna nebo krb, můžete stromek nasekat na menší části a zatopit s ním. Ve městech je většinou možné stromek odložit vedle kontejnerů nebo popelnic a úklidová služba si s jeho odvozem a likvidací poradí.

Prodej živých stromků Hornbach

Tematické produkty ze sortimentu prodejen Hornbach a e-shopu Hornbach.cz

Jedle dánská Nordmann Gold 130 až 170 cm …. 539 Kč
Jedle dánská Nordmann Gold 170 až 220 cm …. 729 Kč
Jedle dánská Nordmann Gold 230 až 270 cm …. 1.290 Kč
Jedle dánská Nordmann Gold 400 až 450 cm …. 2.990 Kč
Jedle dánská 110 až 150 cm … 299 Kč (nabídka jedle dánské se nevztahuje na jedle označené Nordmann Gold)

Dřevěný stojan ve tvaru hvězdy

Dřevěný stojan ve tvaru hvězdy

Bytelný stojan ze smrkového dřeva je určený pro stromky s maximální výškou 2,4 metru. Bezpečně do něj ukotvíte kmen o průměru až devět centimetrů. Součástí stojanu je i nádržka na vodu o objemu 0,68 litru. Díky pravidelné kontrole dostatku vláhy váš stromeček vydrží svěží po celou dobu svátků. K dostání v prodejnách Hornbach nebo na www.hornbach.cz za 1.349 korun.

Více informací najdete na: www.hornbach.cz
Přidejte se k nám na Facebooku – https://www.facebook.com/HornbachCZ

Komerční prezentace

Vánoční stromeček. Výběr, skladování a péče