Speciální nano impregnace betonu a kamene ochrání před špínou i mechem. Proč ji použít?

V poslední době je kámen velice trendovým stavebním materiálem a dekorativním prvkem exteriérů i interiérů. Dá se využít na nejrůznější zahradní zídky, jako obložení vnitřních stěn, místo klasických obkladů a dlažeb v koupelnách či kuchyních, vypadá velice pěkně i v kombinaci s fasádou či jako zahradní chodníček, nacházíme jej také v podobě ztvárněných soch. Využití kamene je tedy velmi různorodé. Dnes jej můžeme vídat i v mnoha imitacích, včetně toho přírodního. Kámen však vyžaduje nějakou tu údržbu, aby vypadal stále esteticky pěkně a byl ochráněn před vlhkostí, nečistotami i mechem. K tomu lze využít impregnaci.

Kámen je dobré pravidelně ošetřovat

Povrch kamene se vyplatí ošetřovat. Jelikož se jedná o přírodní materiál, může časem změnit svou barvu, poškodit se, popraskat, znečistit, zarůst mechem apod. Přece jen je vystavován jak povětrnostním vlivům, které venku panují, tak prachu a mastnotě třeba z vaření v případě interiérového využití. Impregnace tedy nabízí mnohem lepší řešení, než náročné čištění a drhnutí.

Ošetření pomocí nano impregnace

K ošetření doporučujeme využít špičkový přípravek nano impregnace kamene a betonu od společnosti NanoConcept. Přípravek funguje na bázi nanotechnologie. Jedná se novodobou inovativní technologii 21. století, která svým uživatelům přináší dosud nevídané výhody. Na rozdíl od klasických impregnací na bázi silikonu, vosku, teflonu, oleje či pryskyřice, které sice chrání před vlhkostí a nečistotami, tato nabízí mnohem více. U běžné impregnace stačí drobné porušení a její účinnost je ihned snížena. Naopak modernější nano impregnace doslova kapaliny extrémně odpuzuje. Prodlužuje zároveň životnost kamene a mnohem lépe se vám pak bude čistit. Tento produkt má intenzivnější konzervační vlastnosti, čímž se výrazně prodlužuje životnost povrchu i odolnost proti otěru. Poradí si nejen z vlhkostí, ale také mrazem, erozí, skvrnami od kávy, kečupu, červeného vína a zatočí rovněž s mastnotou. Další výhodou je fakt, že díky antibakteriálním vlastnostem se na kameni nebudou tvořit plísně, růst mechy, houby a lišejníky.

Když se vrátíme k porovnání této moderní podoby impregnace s tou běžnou, můžeme informace shrnout tak, že běžná vytvoří na ošetřeném povrchu jakýsi film. Při použití nano technologie získává materiál zcela jiné vlastnosti. Přípravek nachází uplatnění na přírodní i umělý kámen, beton, cihly a další porézní materiály.

Nano impregnace vám zaručí, že si kámen zachová svůj atraktivní vzhled, aniž byste jej museli dále jakkoliv udržovat. Zmíněná pozitiva jsou jistě pádným důvodem, proč zapomenout na klasické přípravky a vsadit na mnohem inovativní způsob ošetření povrchů.

 

Komerční prezentace

Speciální nano impregnace betonu a kamene ochrání před špínou i mechem. Proč ji použít?