V hlavní roli strom

Stromy utvářejí krajinu, zlepšují kvalitu vzduchu a tlumí hluk. Za svého života nás hýčkají ve svém stínu, poskytují nám své plody a těší nás svou krásou. I když ze života odejdou, dřevo nás doprovází na cestě životem od kolébky do hrobu.

Ve městech zůstává strom posledním kouskem přírody, a tak není divu, že se uchylujeme na chaty a chalupy a doma se obklopujeme jeho krásou. Ať jde o motivy stromu, jeho větve, kmeny nebo zařízení, které z nich vzniká. Dřevo je krásné a příjemné na pohled i na dotek, proto máme rádi nábytek, podlahy i doplňky a dekorace z masivního dřeva.

www.bellarose.cz, www.iprima.cz, www.econabytek.cz, www.oresi.cz, www.xxxlutz.cz, www.kpp.cz, www.westwing.cz, www.zoot.cz, www.lemberk.cz, www.rakev.cz, www.malvarosa.cz, www.lanatura.cz


Naš tip:
Tam, kde dřeviny nemůžeme použít, volíme alespoň jejich věrné imitace.

 


Dřevěnou podlahu a obklady skvěle doplňují úložné koše a květináče z proutí, ratanu a banánových listů (Madam Stoltz)

 

 


Do obytné místnosti spojené s kuchyní Big Picture v dekoru dřeva dub Amerika (Oresi), byl použit obklad stěny PURE ze dřeva (smrk, borovice, buk, olše, bříza), které kontrastuje s černou barvou podkladové desky. Cena za balení 841 Kč. Svítidla jsou umístěna na větvích břízy. Zaujme i dřevěná lavice a konferenční stolek (Prima FTV)

 

 


Nebojte se barev. Neutrální šedý nátěr dveří se dobře snáší s několika odstíny dřeva včetně dřevěné podlahy v dekoru dub Brighton s povrchem v matném, bíle mořeném laku (Kährs)

 

 


Do místnosti, kde hrají významnou roli trámy upravené bílou lazurou a objevují se zde další prvky dřeva, dobře zapadne žlutý konferenční stolek Ragaba Mugo. Cena 3 559 Kč Bonami

 

 


PRO RADOST
Pěkný kousek přírody vnese do ložnice čelo postele, vyrobené z větví břízy. Kousky větviček jsou také použity na ramena závěsných lampiček (Westwing)

 

 

 


Inspirujte se. Dobře vysušené kmínky břízek z náletových porostů báječně poslouží jako netradiční dekorace a stojan na květiny (Prima FTV)

 

 


Kůra stromů je vzorem pro palmové svíčky Vascolari. Cena od 589 Kč (Bonami)

 

 


Milujete les? Můžete ho mít i doma, když na volnou stěnu nalepíte „lesní“ velkoformátovou tapetu. Rozměr 315 x 232 cm) Cena 1099 Kč (Bonami)

 

 


Větev se promění třeba v dekorativní držák závěsných květináčů pro pokojové rostliny (Bella Rose)

 

 

 

I při odchodu z tohoto světa nás doprovází dřevo… (Paul)

 

 


Udělejte si útulný domov. Jednoduše to zvládnete s dekorací v podobě stromu, která poslouží třeba jako stojan na šperky. Rozměry 39 x 27 x 15 cm, cena 299 Kč (Sass & Belle)

 

Připravila: Helena Štětinová
Foto: Archiv firem

V hlavní roli strom