V chladných dnech vytáhněte termosku

Rubrika: Interiér

Pracujete na zahradě nebo jdete na procházku do lesa? V chladnějších dnech přijdou vhod teplé nápoje, které si připravíme do termosky, do termo konvice nebo termo hrnku.

 

 

Dnes se termosky nevyrábějí jen se skleněnou termoizolační vložkou, ale také z odolných materiálů, takže snesou i nešetrné zacházení. Tak například izolovaná termoska tatonka z nerez oceli se na trhu vyskytuje ve čtyřech velikostech se širokým hrdlem a praktickým šroubovacím uzávěrem. Plášť termosky tvoří dvě vrstvy nerez plechu, mezi nimiž je vakuum. Uzávěr je také chráněn nerez kalíškem, takže na termosce není co rozbít.

 

 

Termo konvice a hrnky
Pořídit si můžete i termo konvice a termo hrnky. Hrnky mohou mít ucho, ale vyrábějí se i bez ucha, pak jsou obvykle opatřeny silikonovým páskem, aby se dobře držely. Běžné výrobky seženete v domácích potřebách. Můžete mít i designové kousky. Třeba termosky a termo konvice od značky eva solo. Vyrábějí se v mnoha provedeních, také s indikátorem teploty. Jde o elegantní a funkční výrobek z dílny návrhářů tools design. Termoska je vakuová, obsah je 1 litr a vnitřní vložka je vyrobena z odolného borosilikátového skla. V případě potřeby je vyměnitelná.
Díky novým materiálům a dokonalému těsnění mohou mít horký čaj, grog nebo káva správnou teplotu až 10 hodin poté, co do termosky nápoj nalijete. Například termo konvice s dávkovacím uzávěrem family od tescomy má praktický a dobře těsnící dávkovací uzávěr. Při vyplachování ji rozšroubujete a vyčistíte během chvilky. Je vyrobena z prvotřídních odolných plastů a opatřena skleněnou termoizolační vložkou.
Nejen na výletech, ale i doma nám tyto nádoby ušetří drahocenný čas s přípravou teplých nápojů třeba v době, kdy se chystáme do zaměstnání nebo děti do školy.

 

 

 

 

Termosky na jídlo
Vhod přijde i termoska na jídlo, například od značky esbit. Vnitřní vrstva je upravena tak, aby ještě lépe udržovala teplo. Pokud do nádoby dáte vařicí pokrm, při venkovní teplotě kolem 20 stupňů bude mít i po 12 hodinách obsah termosky kolem 50 stupňů celsia. Na víčku je přetlakový ventil s tlačítkem pro snadné otevření, víčko můžete také samotné využít jako misku. Termoska je uvnitř potažená stříbrem pro lepší udržení tepla. Nádoby se vyrábějí s obsahem 0,5 – 0,75 – 1 litr.
V obchodech tyto výrobky najdete v mnoha provedeních a velikostech, ceny se pohybují podle značky a typu výrobku od několika desítek korun po tisíce.

 

 

TEXT: HELENA ŠTĚTINOVÁ
FOTO: TERMOSKA.CZ, EVA SOLO, BANQUET, FERRINO, TCHIBO, TESCOMA

V chladných dnech vytáhněte termosku