Už troubějí…

Rubrika: Interiér

Na podzim venku bývá nevlídno, sychravo. Většinu aktivit stěhujeme ze zahrady domů, pod střechu. Je důležité, aby nám tu bylo hezky, proto si na zařizování interiéru nechejme záležet.

Při zařizování víkendových obydlí se můžeme inspirovat přírodou. Hodně chat, chalup, srubů i nově postavených dřevostaveb stojí v podhůří nebo přímo v horách, do lesa je to často co by kamenem dohodil, proč si tedy právě z lesa nevzít „mustr“?

Vždyť z lesa máme dřevo na topení, chodíme do něj na houby a na borůvky, nosíme si chvojí na přikrytí okrasných rostlin i na výrobu zimní výzdoby domu, les je cílem mnoha našich procházek.

Pusťme les přes práh domu

Zvířata, která žijí ve volné přírodě, většinou vnímáme pozitivně, proč tedy motiv lesa a lesní zvěře nepoužít k dekorování interiéru? V obchodech můžeme narazit na různé doplňky se zvířecími motivy – zejména na polštáře, ale objevit lze i povlečení, textilní závěsy, sošky, koupit se dá nádobí a papírové ubrousky s obrázky lesních plodů, můžeme si pořídit lustry, lampy a svícny z paroží.

Kůže a kožešiny

Náladu v mysliveckém duchu můžeme podtrhnout „chlupatými“ doplňky – předložkami z pravých či umělých zvířecích usní či přehozy a plédy z kožešin. Neméně zajímavým doplňkem jsou kusy nábytku, které jsou vyčiněnou kůží potaženy. Ostatně kůže i kožešiny vypadají v interiéru vždy noblesně, přitom prostor zjemňují a zútulňují.

Srubový nábytek

Nejdůležitějším vybavením interiéru je však nábytek. Kromě běžné produkce lze zvolit i specifický typ, který se vyrábí z opracované kulatiny a kterému se říká srubový nábytek. Kromě velkých kusů, jako jsou stoly, lavice, křesla, postele, se vyrábějí i stoličky, barové stoličky, věšáčky, police, noční stolky a další. Všechny kusy jsou bytelné, ale musíme počítat s tím, že o praskliny ve dřevu nebude nouze. To k tomu však patří.

Vůně lesa

Do domu atmosféru lesa nejvíce vneseme vůní. Na trhu je celá řada svící a olejů, které při hoření voní – jako maliny, brusinky, borůvky, jehličí borovice a jedličky nebo dokonce jako oheň v krbu. Ale ještě lepší je pravé jehličí ve velkých skleněných vázách. To voní samo!

 

Text Martina Lžičařová, foto A La Maison, Bella Rose a Shutterstock

Už troubějí…

Už troubějí…