Jak na vodní kámen

Pokud vaše rychlovarná konvice nikoliv syčí, ale už přímo křičí: Zbav mě vodního kamene!, je ten nejvyšší čas s tím něco udělat. Jak ale na tohoto zákeřného nepřítele, který ničí varné spirály v konvicích, vyzrát?
Nejen že vám odstranění vodního kamene půjde lehce, ještě vás nebude stát skoro žádný čas. Stačí použít chytrý přípravek TABLEAU Descaler Liquid – odstraňovač vodního kamene, který udělá tuto „špinavou práci“ za vás. „Tento vysoce účinný prostředek má bezpečné, biologicky odbouratelné složení, vyhovuje všem testům nezávadnosti a lze ho používat i pro biologické odpady. Jeho aplikace je velmi jednoduchá a oproti klasickému manuálnímu odstraňování vodního kamene je práce s TABLEAU Descaler Liquid procházkou růžovým sadem,“ uvádí pan Evžen Nýdrle, jednatel společnosti TABLEAU Care CZ, která se specializuje na čisticí a pečující úklidové prostředky.

Odstranění vodního kamene v několika krocích
1. Varnou konvici odpojte od přívodu elektrického proudu a nejlépe
i z napájecího podstavce. Vodním kamenem nebývá po čase používání postižena pouze samotná spirála, která vodu ohřívá, ale i její okolí a samozřejmě stěny nádoby. Odstranit jej není dobré a vhodné pouze z estetického a pocitového hlediska, ale i z pohledu správné funkčnosti tohoto spotřebiče.

1. Znečištěná konvice

 

 

 

 

2. Konvici naplňte horkou nebo převařenou vodou, a to zhruba do její poloviny.

2. Naplnění vodou

 

 

 

 

3. Do horké vody přilijte jednu odměrku (naleznete ji z boku lahvičky) prostředku TABLEAU Descaler Liquid.  V případě menšího množství vodního kamene můžete
přidat pouze polovinu z jedné odměrky.

3. Doplnění přípravku

 

 

 

 

 

4. Odstraňovač vodního kamene nechte působit 20 minut a více, vše záleží na stupni znečištění varné spirály. TABLEAU Descaler Liquid můžete však používat i opakovaně. Usazeniny (uvolněný vodní kámen) přeceďte a přípravek znovu využijte. Tento proces můžete opakovat, dokud účinnost odstraňovače neklesne. Poté obsah konvice vylijte do odpadu a důkladně ji omyjte.

4. Působení přípravku

 

 

 

 

5. Výsledek je patrný na první pohled, vápenaté usazeniny byly odstraněny, změnou k lepšímu prošel i vnitřek varné konvice, po stopách kamene a rzi už není ani památky.

5. Vyčištěná spirála

 

 

 

 

Descaler Liquid je navíc vhodný  k použití také na odstranění vodního kamene z kávovarů, napařovacích žehliček a sprchových  hlavic.
Cena přípravku  Descaler Liquid je 232 korun.  K dostání na: www.peceodomov.cz

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

Jak na vodní kámen