Svícny z plechovek

Rubrika: Dílna, Tvoříme

Silvestrovský stůl můžete ozdobit vlastnoručně vyrobenými svíčkami. Nebo jimi překvapit kamarády při oslavě narozenin či svátků.

Svícny z plechovek

Zbyly vám z Vánoc vyhořelé svíčky? Určitě je nevyhazujte… Z jejich zbytků je možné jednoduše udělat velmi efektní svícny, které budou na silvestrovském stole mezi dobrotami jen zářit. Ozvláštnit jimi můžete ale jakékoliv sváteční posezení. Nebo si je zapálit jen pro radost.

Na výrobu jejich základů použijte obyčejné plechovky – třeba od oliv, bonbónů, čaje a podobně. Čím různorodější velikosti a tvary budou plechovky mít, tím lépe. Mohou být kulaté, oválné, hranaté, nízké i vysoké. Hezky se pak vyjímá skupinka několika výrazně odlišných plechovek. Vybíráme takové, které mají zajímavý, pěkný obrázek nebo text natištěný přímo na plechu. Pokud musíme víčko odříznout, ostré okraje plechu zatlačíme (například hranou kladívka) k bokům plechovky, abychom se o něj nezranili. Nádobky dobře vymyjeme.

Pokud by vás výroba svíček zaujala, spoustu podrobností a dobrých rad najdete na internetu.

Postup

www.originalvyrobky.cz, www.svicky.net, http://diy.freetekno.cz/svicky.htm, www.tomasek.cz/svicky/index.html, www.odetka.cz/net20/cz/knoty.aspx

REALIZACE, TEXT A FOTO: LUCIE DVOŘÁKOVÁ

Svícny z plechovek