Nové nátěrové hmoty

Rubrika: Dílna

Jaro je časem nejen generálních úklidů, ale také obnovy nátěrů v interiéru i exteriéru. Vhod tedy přijde i stručný přehled novinek nátěrových hmot, které nabízí náš současný trh.

Nové nátěrové hmoty

Vymalování bytu je prací náročnější, se kterou je spojeno i přemístění nábytku, zakrytí podlahy igelitem apod. My začneme nabídkou novinek, které vám mohou malování místností usnadnit.

Vymalování bytu

Pro malování bytu můžete použít nové malířské barvy Balakryl Color v předem namíchaných moderních odstínech. Stačí si vybrat – žlutý, okrový, meruňkový, broskvový, zelený nebo jiný odstín. Všechny odstíny lze vzájemně kombinovat a přidáním bílé zesvětlovat. Barvy je možné ještě i dobarvovat tónovacími pastami.

K malování omítek a sádrokartonových i dřevěných příček ve vnitřních prostorech je určen Primalex Inspiro. Nátěr se aplikuje zpravidla dvakrát a během malování se doporučuje barvu občas promíchat.

Natíráme dřevo

V interiéru i exteriéru můžete ošetřit dřevo impregnačním a lazurovacím přípravkem Karbolineum Extra Plus s dekorativními vlastnostmi. Je určen k ochraně dřeva proti dřevokazným houbám, plísním a hnilobě. Nelze použít k ochraně dětských hraček a předmětů přicházejících do styku s potravinami, krmivy a pitnou vodou.

Z rostlinných přírodních olejů je vyrobena Selská barva Osmo Color. Je odolná vůči povětrnostním vlivům, UV záření a odpuzuje vodu. Docílíte s ní trvanlivý nátěr dřevěné fasády, okenic, plotu, pergoly, dřevěných šindelů i zahradního nábytku. Balení 0,75 litru stojí 644 Kč.

Nátěry kovů a plastů

Na plechové střechy, titan-zinkové, hliníkové, mosazné a měděné plechy můžete použít nátěr Sokrates Titan. Je to vodou ředitelná barva pro základní i vrchní nátěry kovů. Vzhledem k vysoké adhezi k podkladu je vhodná i k nátěrům některých plastů, např. PVC. Vyrábí se v odstínech hnědé, červenohnědé, šedé, zelené a bílé barvy.

Další základní a vrchní antikorozní email na kov je Komaprim 3V1 Báze. Hodí se na nátěry oceli a zoxidovaného pozinku v interiéru i exteriéru, např. na konstrukce, vrata, střechy, sloupy atd.

Radiátory ústředního topení a rozvody topného média do teploty +100°C můžete natírat speciální barvou Sokrates Titan pro radiátory. Vyrábí se v odstínu bílém a slonová kost. Poskytuje hladké, tvrdé, ale pružné nátěry s vysokou odolností na oděr a omyvatelností.

www.barvy-sokrates.cz, www.balakryl.cz, www.balakom.cz, www.dulux.cz, www.detecha.cz

TEXT: PETR PETŘÍČEK
FOTO: ARCHIV FIREM

Nové nátěrové hmoty