Stavební míchadla

míchadlo

Poslouží k důkladnému rozmíchání malt a lepidel v plastových stavebních vědrech. Docílíte s nimi jemné konzistence, jsou přenosné a zvládnou i menší množství betonu.

Stavební míchadla se vyrábějí v elektrické i akumulátorové variantě. Při výběru hraje roli cena, výkon a hmotnost. Lehké přístroje s menším výkonem jsou vhodné pro přípravu lepidel, jemného štuku či fasádních nátěrů. S větším množstvím hutné směsi si už tak dobře neporadí. Zvažte i variantu krátkodobého pronájmu těžšího výkonného míchadla z půjčovny nářadí, pokud přístroj nemíníte opakovaně využívat.

Míchadla zvládnou připravit hmoty bez hrudek i ve větším množství, na které nestačí jen ruce nebo míchací metla na vrtačku

míchadlo

Míchadlo TOTAL-TOOLS

Je určeno pro míchání kapalných a práškových stavebních materiálů, jako jsou barvy, malty, lepidla, omítky a další podobné látky. Mezi jeho přednosti patří hliníkový kryt motoru. Má příkon 1 400 W, dva rychlostní stupně, konstantní otáčky během zatížení 0–500/0–800 min. Součástí příslušenství je míchací metla a LED světlo. 4 290 Kč (suprautak.cz)

míchadlo

Dvoumetlové míchadlo

Dvoumetlové míchadlo Scheppach PM 1800 D je vhodné i na přípravu těžkých viskózních směsí až do hmotnosti 90 kg. Poradí si s maltou, betonem, sádrou, omítkami, lepidly či se spárovacími hmotami. Ve výbavě je dvourychlostní převodovka a elektronická regulace rychlosti. Míchadlo má motor 1 800 W. Součástí dodávky jsou dvě spirálové míchací metly. 3 999 Kč (zeleneudoli.cz)

míchadlo

Míchadlo i vrtačka

Zajímavou variantu s univerzálním využitím představuje lehké míchadlo Extol Premium, které poslouží pro přípravu menšího množství směsí nebo rozmíchání barev a zároveň ho lze používat i jako vrtačku. Má příkon 850 W, hmotnost 2,8 kg a regulaci otáček. Doporučené množství míchané směsi je max. 10 kg. Ve výbavě je míchací metla. 1 999 Kč (hobbynaradi.cz)

míchadlo

Výhodná cena

Elektrické ruční míchadlo Fieldmann FDRM 201601-E nabízí podle výrobce nadprůměrný výkon 1 600 W, ergonomické obouruční madlo a míchací metlu za cenu, která se blíží dolní hranici v rámci částek, za které se míchadla prodávají. Míchadlo má hmotnost 5 kg a je určeno pro míchání tekutých i rozmíchávání práškových nátěrových hmot i stavebních materiálů. 1 999 Kč (fieldmann.cz)

míchadlo

Robustní madla

Silné profesionální míchadlo EIBENSTOCK EHR20.1R se vyznačuje mohutnými madly usnadňujícími přípravu většího množství těžkých a tuhých směsí. Precizní dílenské zpracování, dostatečný výkon motoru a jednoduché ovládání předurčují míchadlo pro náročné použití v mnoha řemeslných oblastech. Míchadlo lze kombinovat rovněž se stojanem RST 30. 12 221 Kč (admira-naradi.cz)

míchadlo

Akumulátorový pohon

Zajímavou alternativou je akumulátorové míchadlo Makita DUT131Z, tvořené aku vrtačkou s krytem, který zabraňuje odstřikování tekutých materiálů. Míchadlo poslouží zejména k přípravě nátěrových hmot, má hmotnost 2,8 kg a dosahuje 1 300 otáček za minutu. Výhodou je zejména flexibilita přístroje, díky akumulátoru nejste závislí na přívodním elektrickém kabelu. 7 390 Kč (conrad.cz)

Podle čeho vybírat

  • Výkon a hmotnost
  • Hodnota otáček
  • Regulace otáček
  • Nastavení rychlosti
  • Převodovka
  • Typ metly

Text: Richard Guryča
Foto: Archiv firem

Stavební míchadla