Stále chytřejší elektrospotřebiče

tyčový mixér

Ponorný tyčový mixér catler Sb 810 Vacu+ má vakuový nástavec, díky němuž se pokrm uchová déle čerstvý. Mixuje, seká, mele, šlehá. Má 3 vyměnitelné titanové nože (jeden pro přípravu majonéz), nástavec na mytí lahví, nádobu pro přípravu majonéz, sadu vakuovacích sáčků, 5 rychlostí. 3 989 Kč (Foto: Planeo)

Chcete si přípravu pokrmů a práci v domácnosti usnadnit a udělat i zajímavější? Některé novinky v kuchyňských a domácích elektrospotřebičích to mohou splnit.

V nabídce jsou jak přístroje specializované na jednu činnost, jež ale díky širokému příslušenství nebo více programům poskytují při práci vysoký komfort, tak spotřebiče multifunkční, které zastanou práci, k níž bychom jinak potřebovali přístrojů, hrnců a kuchyňských pomůcek hned několik.

varný robot

Varný robot tc 8010 značky Catler je unikátní kombinací víceúčelového elektrického hrnce a kuchyňského robota, nahradí pánev, klasický, parní i pomalý hrnec, mixér, šlehač, mlýnek, sekáček i krouhač. Pohlídá si teplotu i čas vaření, sám si naváží, zamíchá a nikdy nepřipálí. 7 498 Kč (Foto: 4home)

sušička potravin

Solární sušička potravin fd 4010 catler suší potraviny dvojím způsobem – horkým vzduchem nebo infračerveným světlem (jako na slunci). Při něm se ztrácí jen 3–4 % živin a uchová se více vitaminů, přirozená struktura a chuť. 4 automatické programy, teplota od 35 do 75 °C. 5 779 Kč (Foto: Planeo)

Ve větší míře se například používá pára, jež se u praček a myček nádobí postará o dokonalou čistotu a hygienu. Na trh přichází chladnička s mrazákem, který nabízí čtyři zásuvky místo dosud běžných tří, což umožní přehlednější uložení potravin (zn. Philco). Novinkou je i variabilní truhlicová mraznička/chladnička či mrazničky, které fungují až do –15 °C  okolní teploty. Překvapí i některé nové materiály.

praní s párou

Pračky philco king se systémem SpaCare využívají k praní páru, díky čemuž je prádlo perfektně čisté a zbavené až 99,9 % alergenů a bakterií. Mají tichý invertorový motor, nabízejí objem na 10, 9, 8 i 7 kg prádla a užší SLIM pračku na 8 kg. Od 9 339 do 14 999 Kč (Foto: Planeo)

multifunkční varný robot

Multifunkční varný kuchyňský robot click & cook FE506130 zn. Tefal s integrovanou váhou, dotykovou obrazovkou a několika nástavci nabízí 32 funkcí (sekání, mixování, mísení, šlehání, mletí ořechů, vaření v páře atd.), 10 automatických programů (např. dort, chleba, pečené dezerty, omáčka), přístup k 600 receptům. Objem 3,6 l. 16 990 Kč (Foto: Datart)

Text: Iva Tvrzová
Foto: archiv firem

 

Stále chytřejší elektrospotřebiče