Správné místo pro pokojovky

Nejčastěji se s nimi setkáváme na okenním parapetu nebo na komodě či poličce, ty mohutnější pak stojí na podlaze. Jde to i jinak, přitom pokojové rostliny nebudou vyžadovat více péče.

Rostliny potřebují světlo, teplo, zálivku a živiny. Přidáváme ještě další faktor – dekorativní působení. Docílíme ho promyšleným uspořádáním. Velké rostliny se efektně uplatní jako solitéry, malé dáme do hloučku, pokojovky různých výšek uplatníme do zelených stěn, které mohou sloužit k rozdělení místnosti. Ty s převislými listy vyniknou při zavěšení nádoby. Výborně tak využijeme třetí dimenzi. Dlouhé výhony se uplatní i jako „zelená záclona“.

Pokojové skleníčky poskytnou vhodné stanovištní podmínky exotickým druhům, které mají rády teplo a vlhko. Další osázené květináče rozmístíme na květinových stolcích s různou výškou polic, nízké stoličky jsou vhodné pro větší rostliny, které nejsou natolik vysoké, aby mohly stát na podlaze.

www.bellarose.cz, www.ikea.cz


Málo vzrůstné rostlinky zasaďte do rozměrnějších skleněných nádob. Nezapomeňte si pohrát s vrstvením pěstebních substrátů

 

 

Pokojový skleník je určen na pěstování teplomilných druhů

 

 

Závěsný květináč se bude hodit zejména na bylinky do kuchyně (IKEA)

 

 

Je to tak trochu polička a trochu obrázek. V každém případě je na co se dívat!

 

 

Do vázičky s vodou vložíte cibulku a pak už jen čekáte, kdy se to zazelená (Bella Rose)

 

 

Netradiční nádobou je závěsné umyvadlo. V něm bude hezká kytice řezaných květů, ale i popínavá zeleň v květináči (Bella Rose)

 

 

Zdá se vám, že vaše pokojovka potřebuje květinový stolek? Možná bude stačit květináč s podstavcem (IKEA)

 

Připravila: Martina Lžičařová
Foto: Archiv firem a Shutterstock

Správné místo pro pokojovky