Proměna půdy v retro stylu

Podívejte se, jak vznikala náročná půdní vestavba tří bytových jednotek. Jedná se samozřejmě o městský bytový dům, ale fotografie z rekonstrukce mohou být inspirací i pro majitele chalup. Jednak v tom, že technicky je opravdu možné leccos a není třeba bát se i náročných přestaveb, které se mohou zdát na první pohled neproveditelné.

A je z nich patrné i to, že při použití vhodně zvolených a zkombinovaných materiálů lze docílit atmosféry, evokující původní „starý“ vzhled i barevnost, ovšem při zachování moderního standardu bydlení.

Rekonstrukce je inspirativním příkladem dokonalého využití specifických podkrovních prostor pro umístění kuchyně

 

Původní vodorovné trámy krovu, které běžely nad podlahou půdy, byly nahrazeny dvojicí ocelových nosníků, zapuštěných do podlahy. Veškerý násyp podlah bylo nutné odvézt, nový násep byl proveden z Liaporu, následovala hobra a anhydrid. Podlahy tvoří dlažby, v pokojích pak teakové vlysy.

Střecha byla rozebrána až na krokve, montovaly se nové OSB desky, PUR pěna 2x8cm, latě a tašky a nakonec třešní okna. Štíty střech se zateplovaly z vnější strany, příčky v bytech tvoří akustické cihly nebo sádrokarton. Vstup do každého bytu byl osazen bezpečnostními dveřmi v úpravě s retro obložkou.

 

 

TEXT:  Richard Guryča
FOTO:  Eden koupelny

Proměna půdy v retro stylu