Jak vytvořit půdu pro zahradní domek?

Rubrika: Market

Než bude zahradní domek stát na pozemku, je třeba připravit půdu. Jaké možnosti mají stavebníci? Zjistěte, z jakých materiálů lze vyrobit podklad pro zahradní domek, do kterého se bude ukládat zahradní nářadí a vybavení, zahradní nábytek nebo sezónní hračky vašich dětí.

Jak se připravuje půda pro zahradní domky? Zjistěte, na co je třeba pamatovat

Zhotovení půdy pro zahradní domek by mělo začít výběrem části pozemku, kde bude nová stavba zřízena. Mnoho stavebníků si pro kovové zahradní domky https://plechovegaraze-stalmex.cz/kategoria-produktu/zahradni-domky/ – vybírá plochu hned vedle plotu. Toto řešení je vhodné zejména v případě, že je pozemek malý. Pokud má zahradní domek stát uprostřed pozemku, je třeba pamatovat na zajištění dostatečného přístupu. Další kroky jsou následující:

  • vyčištění vybraného místa pro zahradní domek – odstranění kamenů, odpadků a ujištění se, že kořeny stromů nebudou v budoucnu ohrožovat stabilitu stavby;
  • výběr substrátu – substrát pro zahradní domky z Polska se může lišit a ne vždy si ho stavebník bude moci vyrobit sám.

Je možné postavit zahradní domek přímo na trávě?Rozhodně ne, takové řešení je spojeno se značným rizikem – taková stavba nebude stabilní. Silný vítr nebo deště mohou způsobit, že se zahradní domek pohne, a to představuje vážné riziko.

Typy substrátů pro plechové zahradní domky

Jaký druh substrátu lze použít pod zahradní domek? Dobrá zpráva je, že stavebníci mají velký výběr.Plechové zahradní domky lze umístit na betonový základ, betonové tvárnice nebo dlažební kostky.Každé řešení vychází jinak z hlediska nákladů a námahy.

Betonový základ

Betonový základ je řešení, které volí především lidé, kteří se rozhodli pro větší zahradní domky z Polska. Aby stavba stabilně stála, je třeba pamatovat na to, že základ by měl na každé straně domku vyčnívat asi o 10 cm – jeho plocha tedy musí být větší než plocha domku.

Investice zahrnuje také nákup kovových tyčí (výztuže).

Betonové bloky

Pokud je zahradní domek menší, může být dobrým nápadem základ z betonových tvárnic. Pouhé vykopání jam a umístění tvárnic do nich však nestačí. Před uložením tvárnic je třeba mimo jiné srovnat písek a poté položit další vrstvy – geotextilii, podsyp a kamenivo.

Dlažební kameny

Vybraný zahradní domek lze umístit i na dlažební kostky. Analogicky k ostatním základům je i tento třeba řádně připravit – například pod dlažební kostky umístit štěrkový a pískový podsyp. Bez těchto vrstev nebude kostka stabilní a může se pohybovat.

Text: redakce

Jak vytvořit půdu pro zahradní domek?