Servírujeme moučníky

Dortový podnos na noze z bílého porcelánu značky Villeroy & Boch je z kolekce Clever Baking. 1 185 Kč (Foto: Potten & Pannen – Staněk)

Příležitostí k servírování moučníků a dezertů máme během roku celou řadu. Měli bychom proto mít pro ně i vhodné vybavení.

Na předkládání dortů a koláčů se hodí ploché dortové podnosy nebo podnosy na noze, na nichž moučník působí víc slavnostně. Praktické jsou i ty se skleněným poklopem. Pro rolády nebo řezy jsou vhodné úzké delší podnosy a pro drobné dobrůtky budou ideální misky a talíře různých tvarů, nebo dvou- či třípatrové etažéry, které šetří místo na stole. Záleží na vás, jestli dáte přednost porcelánu, sklu, keramice, kovu či jinému materiálu. Nádobí na stole by ale spolu mělo ladit.

Keramický podnos zdobený zlatem je originální prací Moderní tvarem i materiálem je břidlicový etažér Premier českých keramiků. 650 Kč (Foto: Fler/lovetoeat-plates)

Na třípatrovou porcelánovou etažérku Gustino se vejde spousta sladkostí. Lze ji rozložit a úsporně skladovat. 629 Kč (Foto: Tescoma)

Moderní tvarem i materiálem je břidlicový etažér Premier Housewares Slate. 429 Kč (Foto: Bonami)

Text: Iva Tvrzová
Foto: se svolením firem Bonami, Tescoma, Fler/lovetoeat-plates, Thun, Potten & Pannen – Staněk

Servírujeme moučníky