Rozkládací pohovky a postele

Rubrika: Interiér

Když máme málo místa nebo potřebujeme další lůžka pro občasné hosty, přijdou vhod rozkládací křesla, pohovky a postele.

Rozkládací nábytek na spaní vybíráme především podle toho, zda má sloužit jen příležitostně, nebo ke každodennímu spánku. Pro trvalé spaní volíme lůžka s kvalitní nedělenou matrací, dostatečně velikou a pohodlnou. Pro občasné přespání se hodí i užší ložní plocha, kterou tvoří několik čalouněných částí.

Jak dobře se vyspíte?

S tím, jakým způsobem se lůžko rozkládá, většinou souvisí i kvalita lehací plochy. Pokud jsou její součástí sklopené polštáře ze zádové opěrky, sedací plocha pohovky a další vysunutá plocha, tedy odlišně pevné části, nepůjde o moc pohodlné lůžko. Kvalitní spaní zaručí spíše systémy, při kterých se celá matrace vyklopí z vnitřku pohovky nebo kde se matrace tvořící sedák i opěradlo jen roztáhne do roviny. U nejkvalitnějších lůžek nechybí lamelové rošty. Po rozložení mohou být lůžka orientována podélně nebo dopředu.
Pohodlný odpočinek nabídnou pohovky v podobě postele s dřevěnými zády, případně i jedním nebo dvěma čely. Pro den je opatříme polštáři na opření, po jejich odstranění máme k dispozici matraci klasické velikosti. Druhé lůžko se vytáhne ze spodní části, součástí bývají zásuvky na lůžkoviny.
To, jak se pohovka rozkládá, si nezapomeňte před nákupem sami vyzkoušet. Manipulace s některými systémy je náročnější na čas i sílu, proto se zvláště při každodenním používání vyplatí vybrat snadno ovladatelný systém.

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM

Uložit

Rozkládací pohovky a postele