Rezidenční klimatizace zpříjemní klima v každém ročním období

Klimatické podmínky se v posledních letech v našich končinách dost mění. Je to poznat zejména v létě, kdy panují vysoké teploty s minimálním množstvím srážek. Proto je stále podstatnější mít doma zařízení a systémy, které uvnitř objektu dokážou udržet vhodné podmínky a konstantní teplotu. Klasiku v tomto směru představují klimatizace.


Mobilní klimatizace

Nejjednodušším a nejlevnějším řešením jsou mobilní klimatizace. Každá přenosná klimatizace však dokáže optimalizovat teplotu jen v místnosti, ve které se právě nachází. Kromě toho takovýto model není příliš efektivní, při častém užívání navíc spotřebovává poměrně dost elektrické energie, což dříve či později poznáte na provozních nákladech domácnosti.

Split a multisplit klimatizace

Sofistikovanější záležitostí jsou takzvané split klimatizace. Skládají se ze dvou jednotek, přičemž jedna z nich je vždy umístěna vně objektu, tudíž její trochu vyšší hlučnost není na překážku. Vnitřní jednotka se pak dá umně skrýt, a to třeba pod strop, nad okno, na stěnu apod.

Bydlíte-li v rodinném domě a nechcete si pro každou místnost pořizovat vlastní klimatizaci, dá se vše vyřešit poměrně jednoduše. Na trhu jsou totiž k dostání také multisplit klimatizace. Na jednu vnější jednotku je pak napojeno hned několik vnitřních částí, takže je možné v rámci jednoho systému klimatizovat vícero místností naráz.

Chlazení a ohřívání vzduchu

Klimatizace do bytu v kvalitním provedení rozhodně nevyužijete pouze v parných letních dnech. Špičkové modely od renomovaných výrobců totiž mají nejen schopnost ochlazovat vzduch v interiérech, ale během zimy jej také mohou ohřívat. Neustále tak doma můžete mít konstantní teplotu, což přispěje nejen k vašemu pohodlí, ale rovněž ke zdraví.

Některé rezidenční klimatizace mají nadstandardní funkce. K nim se řadí kupříkladu časovače, díky nimž lze docílit potřebné teploty v okamžiku, kdy to zrovna potřebujete, aniž byste zařízení museli každý den manuálně zapínat a vypínat. Dokonce je možné vybrané klimatizace do bytu ovládat na dálku a skrze bezdrátovou síť.

 

 

Komerční prezentace

Rezidenční klimatizace zpříjemní klima v každém ročním období