Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

Rubrika: Právo

Hrát si na mrtvého brouka a ignorovat korespondenci je obecně tím nejhorším řešením, které můžete zvolit.

Nikdy neignorujte to, když vám přichází doporučené dopisy, dopisy do vlastních rukou apod. Pokud jsou následně dopisy doručeny do schránky, vždy si je přečtěte a nikdy silácky dopisy netrhejte bez čtení a nevyhazujte s myšlenkou, že nic nedlužíte, tak co kdo po vás chce.

I když jste si nepřevzali dopis na poště nebo i když byl hozen jen tak do vaší schránky, neznamená to, že nebyl po právní stránce doručen. Skutečnost, že si myslíte, že nemáte dluh nebo že nemusíte splnit jinou povinnost, totiž neznamená, že za to, že toto budete ignorovat, nebudete potrestáni. Již na mnoho dveří lidí, kteří takto ignorovali korespondenci, zaklepal nekompromisní exekutor, který začal zabavovat majetek, jiní se divili, když měli obstavený účet nebo měli exekuci na plat či mzdu.

Rozhodně ani nečekejte na různé promlčecí doby. I to je nesmysl. Velmi často si lidé například myslí, že je jejich dluh za jízdu načerno v MHD promlčen, a pak se diví, když za 8 let začne exekuční řízení, většinou se dluh za několik stovek korun vyšplhá na tisíce či desetitisíce korun.

text: BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA

Proč se nevyplatí ignorovat dopisy