Proč jsou vnitřní rolety a žaluzie tak oblíbené?

Rubrika: Market

Určitě chcete, aby vaše bydlení mělo stylový vzhled a zároveň poskytovalo co možná nejlepší uživatelský komfort. K tomu patří i vhodné sladění designu interiéru a možnost zastínění podle potřeby. Řešením jsou vnitřní rolety nebo žaluzie. Patří mezi nejpopulárnější způsoby stínění už kvůli tomu, že jsou cenově dostupné, praktické, mají dlouhou životnost a lze je vybrat podle potřeby v různém provedení. Tudíž splňují užitkovou a současně i dekorativní roli a jsou vhodným doplňkem každého interiéru.

Design a efektivita ruku v ruce

Vnitřní látkové rolety na okna i žaluzie umožňují částečné až plné zastínění, přičemž nijak nenarušují celkový vzhled místnosti, pokud jsou vhodně vybrány s ohledem na ostatní součásti interiéru. Především u látkových rolet je variabilita výběru z nejrůznějších dostupných provedení velmi rozmanitá, protože mohou celkovému vzhledu interiéru výrazně přidat na reprezentativnosti. Další velkou výhodou rolet je to, že prakticky všechny typy rolet nabízejí možnost aretace v různých polohách, takže množství světla v místnosti regulujete podle aktuální potřeby. U rolet můžeme vybírat i podle toho, zda je provedení řešeno jako zatemňovací (ty plně pohlcují světlo a nedovolí mu pronikat ani po okrajích rolety) nebo stmívací, které mají strukturu zvolenu tak, aby přes roletu pronikalo určité množství světla.

Snadná montáž a ovládání

Rolety i žaluzie se montují většinou na okenní rám a v případě snahy o co nejčistší vzhled je možné dokonce umístit kryt navíjecího mechanismu tak, že je zapuštěn. Další výhodou rolet i žaluzií je to, že je lze použít i na střešní okna, protože mají po stranách vodící lišty nebo lanka a tak zajišťují dokonalé zastínění okna nebo světlíku.

Ovládání může být řešeno tradičním manuálním ovládáním, ale i moderně. Pokud chcete držet palec na tepu doby, zvolíte buď elektrické ovládání přepínačem, nebo ovládání dálkové, je možné využít i stahování ve stylu chytrého domu a regulovat stažení rolet nebo nastavení žaluzií pomocí chytrého telefonu. Rolety prostě neusnuly na vavřínech a stále pokračují ve vývoji.

Stylově i na chalupu

K dřevěnému interiéru se skvěle hodí rolety, které jsou opatřeny dřevěnou konzolí nebo luxusní mořenou garnýží. Dokonalým příkladem takového řešení je například roleta PURE WOOD z MK-Rolety.cz, která esteticky a také svou funkčností uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka. Jedná se o látkovou roletu, dostupnou samozřejmě i v tradičním provedení s celokovovou konzolou, kryjící šrouby, jimiž byla montáž provedena. Je to praktická forma zastínění, kterou lze sladit s prakticky každým typem interiéru díky jejímu neutrálnímu řešení.

Plisé je stále moderní a navíc praktické řešení

Pokud chcete poněkud nevýrazně působící místnost designově vylepšit a současně používat praktické, plně funkční zastínění, podívejte se na látkové žaluzie plisé. Právě ty mohou totiž být tím nejlepším řešením, svým neotřelým svěžím provedením dodají interiéru potřebnou náladu a přitom dokáží omezit nadbytečný sluneční svit. Jedná se o textilní zastínění, vyrobené ze speciální látky, která se při stahování skládá do tvaru harmoniky. Výhodou je i to, že jsou vedeny v postranních kolejničkách, takže je možné je na okně stahovat ve směru shora dolů i zdola vzhůru, podle potřeby. Velmi oblíbenou značkou s bohatým sortimentem jsou například žaluzie Erfal, nabízející modely s různou průsvitností. Pokud nemáte v oblibě rolety, zvolte toto řešení!

Jak vidíte, zařídit si doma funkční a zároveň krásné stínění není až tak složité, jak to na první pohled vypadá. Stačí vědět, kam se obrátit.

 

Komerční prezentace

Proč jsou vnitřní rolety a žaluzie tak oblíbené?