Schody NATURAL oslní svou variabilitou

Rubrika: Market

Málokterá zahrada se obejde zcela bez schodů. Terénní nerovnosti jsou totiž v naší rozmanité krajině zcela běžné. Krom toho naše klimatické podmínky kladou nemalé nároky na veškerý stavební materiál použitý v exteriéru. Jistě tak oceníte tip na mrazuvzdorné, odolné a bezpečné schody.

Betonové schody na míru

Materiál, který vás určitě nezklame, je rozhodně beton. V exteriéru vydrží bez výrazné údržby po generace. Navíc tento čistě přírodní recyklovatelný materiál je nesmírně vzhledově variabilní. Česká firma PRESBETON, která má ve svém portfoliu širokou nabídku schodišťových dílců, navíc nabízí i výrobu zcela na míru. Pokud nenajdete vhodný rozměr ve standardní nabídce, není špatné nechat si přesný rozměr vyrobit dle zadaných parametrů. Získáte tak monolitický schod beze spár, který je, co se týče stability a snadné pokládky, ideální. U menšího schodiště nepotřebujete žádné složité konstrukce. Stačí pouze připravit podloží a do něj schodišťové dílce vložit, případně připravit vhodnou nosnou konstrukci na položení jednotlivých schodů. Při samotné pokládce je dobré myslet na to, že by schod měl mít nepatrný sklon, aby z něj mohla stékat voda.

Schod WOODY

Schod BARK II

Schody NATURAL doplní zahradu v jakémkoliv stylu

Vzhledově se rozhodně se nemusíte omezit na hladké betonové dílce. PRESBETON nabízí širokou škálu schodišťových stupňů z atraktivní řady NATURAL, velmi věrně imitující nejrůznější přírodní materiály. Pokud se vám líbí schody z železničních pražců, zapomeňte na originál prosycený škodlivými látkami a vsaďte na betonové schody BARK, které od dřevěných trámů prakticky nerozeznáte. Populární dřevo imituje i další typ, schod WOODY nebo TOGO. Ke stavbám v klasickém architektonickém stylu se budou hodit elegantnější produkty inspirované ohlazeným kamenem. Od přírodního kamene prakticky nerozeznáte schody FURIE. Zajímavou variantu s oblým převisem představují schody GRACIE, které jsou nabízeny v přírodní šedé nebo teplé pískovcové barvě. Minimalistické moderní stavby si budou rozumět s výrobkem PATERN. Rustikální atmosféru naopak podtrhne jednoznačně novinka DUO STONE. Menší schodišťové dílce se zajímavou strukturou docílenou rumplováním nebo štípanou úpravou, je možné použít samostatně na užší cestu, případně spojit více kusů dohromady pro širší schody.

Schod DUO STONE

Schod FURIE pískovcová

Schod GRACIE

Komerční prezentace

Schody NATURAL oslní svou variabilitou