U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Pro vánoční náladu

Kategorie: Inspirace | Autor: Iva Tvrzová

Už slyšíte cinkat vánoční zvonky? Sváteční nálada k nám pomalu přichází krůček za krůčkem… Vytvořte si doma hezkou předvánoční atmosféru, ve které vám bude čas do štědrovečerního dne příjemně plynout. Vynechte obchody s kýčovitými ozdobami a sáhněte po osvědčených přírodních materiálech. Z procházky si přineste pár proutků, zelených větviček, hrst slámy, mech, podzimní plody… Z vlastních zdrojů nebo z obchodu to bude sušené ovoce, tykvičky, lýkový provázek, stužky, svíčky… A můžete vykouzlit nejen dekorace, které vás budou provázet o adventu a Vánocích, ale po celý zimní čas. Pokud vám nestačí fantazie, inspiraci najdete v našem časopise, ale hlavně na různých vánočních výstavách, například na již 26. vánoční výstavě Bonsai servisu Praha, tentokrát nazvané Vánoce v lese (www.vanocnivystava.cz).

Popisy k obrázkům

1 Betlém ušitý z látky (J. Sochrová)

2 Tradiční vánoční vrkoč tvoří tři věnce z kynutého těsta, zdobené sušeným ovocem, svíčkami, mašlemi a zelení (H. Kubecová)

3 Jednoduchá, ale efektní dekorace z barevných tykviček, kdoulí, vřesu, mechu a zápichů se svíčkami v plechové nádobě může zdobit terasu nebo vstup nejen o Vánocích, ale po celou zimu (Z. Stýblová)

4 Na vánoční hvězdy stačí jen pár svázaných proutků a lýko (M. Hrstková)

5 Krása jednoduchosti – betlém ze slámy a makovic

6 Perníčky a sušené ovoce na špejlích promění obyčejný slaměný věnec vyplněný mechem k nepoznání (H. Polívková)

7 Pomocí háčku se dá také kouzlit (J. Friedlová)

8 Dřevěné hvězdičky a sušený pomeranč na věnci z proutí navodí tu správnou vánoční náladu (Z. Stýblová)

Autor fotografií: Foto Pavel Veselý

Pro vánoční náladu