U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Z NABÍDKY PŘÍŠTÍHO ČÍSLA VYBÍRÁME…

Kategorie: A nakonec | Autor:

A ktuálně zavítáme do blízkého zahraničí, kde se realizují energetické scénáře donedávna považované téměř za utopistické.

* Na návštěvu nás pozvali do “koňské školky”, rodinné usedlosti na Vysočině. Navštívili jsme i nefalšovaného dráteníka, který dokázal znovu vzkřísit téměř zapomenuté řemeslo. Dozvíme se od něj několik drátenických “fíglů”.

* V právní rubrice se budeme zabývat převodem pozemků z vlastnictví státu na jiné osoby a odpovíme na otázku, kdy lze kácet stromy na vlastní zahradě.

* Rubrika o financích vás seznámí s tzv. místními poplatky. Před začátkem topné sezóny poradíme s nákupem tuhých paliv.

* Hlavními tématy stavební rubriky bude zdění a obezdívání z cihel, použití asfaltových šindelů na střechu. Upozorníme na důležitost zachování původních detailů lidové architektury.

* Ukážeme zhotovení střechy z rákosu na drobném přístřešku, pomůže s renovací umyvadla či dřezu a údržbou umyvadlových odtoků, sifonů a pachových zátek.

* Interiér a okolí víkendového příbytku dotvářejí drobnosti. V příštím čísle se proto zaměříme na několik nápadů jak vtipně a nápaditě využít třeba různé květináče a jiné nádoby.

* Na víkendy si sebou často bereme své čtyřnohé miláčky. I oni mají rádi kousek svého soukromí. Na několika příkladech se přesvědčíme, že zvířecí pelíšek může oku lahodícím doplňkem interiéru.

* Předvedeme vám, že také zahrada ve stínu je velmi zajímavá a poradíme, jak správně pěstovat naše tradiční ovoce – hrušky.

* V kulinářské rubrice se budeme věnovat přípravě gulášů, pochutnáme si s fotbalovým internacionálem Ladislavem Vízkem a naložíme si ryby do moc dobrého nálevu.

* Staneme se svědky příběhu z ordinace, kam se na poslední chvíli dostala mladá dívka. Diagnóza zněla: Mentální anorexie. Jak se této záludné chorobě bránit si přečtete v rubrice o zdraví.

Z NABÍDKY PŘÍŠTÍHO ČÍSLA VYBÍRÁME…