U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Z NABÍDKY ÚNOROVÉHO ČÍSLA VYBÍRÁME…

Kategorie: Příště | Autor:

Dozvíte se, proč i v době relativního blahobytu a v zemi tak civilizované, jako je naše, může spousta lidí téměř “dobrovolně” hladovět.

* Chalupáři – dobří hospodáři. Tak lze nazvat manžele Buršíkovy, pečující v jedné jihočeské obci o velkou usedlost, ale také o kostel, bývalou školu a rybník na návsi.

* Při putování po vlasti zavítáme do kraje skla a bižuterie. Zahraniční venkov přiblíží návštěva hor ve střední Francii.

* Chovatelům drobných i větších zvířat připomeneme, že jejich práva a povinnosti upravuje zákon o veterinární péči.

* Cena energií stále stoupá. Poradíme vám, jak elektřinu ve víkendové i trvalé domácnosti ušetřit.

* Architekt všem zájemcům názorně pomůže se zřízením obchůdku či jiné drobné provozovny v objektu venkovského stavení.

* Máme-li na chalupě dřevěný štít, stářím notně sešlý, ukážeme, jak jej správně opravit, abychom nenarušili ráz stavení.

* Otiskneme návod na výrobu dřevěných škopíků, rady jak správně zasklívat okna či dveře a dáme několik tipů na moderní ruční nářadí.

* Naše kuchyně by měla jít s dobou nejen vybavením, ale i tzv. ergonometricky, neboli celkovým uspořádáním. Ukážeme si, jak na to…

* Dodáme inspiraci pro venkovskou zahradu ve svahu a odhalíme tajemství, jak i pro další měsíce uchovat oblíbenou “štědrovečerní” květinu jménem Vánoční hvězda.

* Navštívíme sběratele, který se díky svému koníčku stal novodobým kronikářem svého městečka.

* Vařit budeme podle receptů, které pocházejí z Polabí a ukuchtíme si specialitu, kterou vymysleli a milovali plavci na vorech.

* Nahlédneme také “pod čepici”. V zimních měsících bychom totiž měli o své vlasy pečovat s větší důkladností.

* Dále se dočtete o drobném živočichovi, který se rád miluje na sněhu, přečtete si povídku, získáte návod na společenskou hru, vyluštíte si křížovku a ještě přidáme další spoustu zajímavého čtení…

V příloze PLUS vám příště poradíme, jak si sami i na objednávku u profesionálních firem můžete na zahradě postavit stylové posezení s altánkem, krbem a pergolou. A pro ty náročnější přidáme ještě malý bazén a saunu…

Z NABÍDKY ÚNOROVÉHO ČÍSLA VYBÍRÁME…