Přenosná topidla

Nejen zimomřivé dívky to znají. Teplota klesá k nule i níž a topení ještě nevyhřálo celý byt nebo dům. Případně potřebujeme mít tepleji jen v některé místnosti a zbytek budovy jede jen v režimu temperování na teplotu kolem 15 stupňů. Takovou situaci řeší elektrická mobilní topná jednotka.

 

Elektrický konvektor s ventilátorem Professor DL04T

 

Podívejme se blíž na porovnání různých zařízení tohoto typu. Výběr je široký: horkovzdušné ventilátory, halogenová topidla, konvektory či radiátory. Na kolik nás přijde provoz každého z nich. Vycházeli jsme z průměrné ceny za elektřinu, která je 4,80 Kč/kWh a z příkonu každého ze sledovaných spotřebičů.

 

Horkovzdušné ventilátory
Ventilátor je účinným ohřívačem, který lze v létě využít naopak pro chlazení. Od ostatních se liší tím, že ohřátý vzduch vhání do místnosti integrovanou vrtulkou.
Keramický otočný teplovzdušný ventilátor Ardes 480 (789 Kč s DPH) má příkon 1 500 W, 2 stupně výkonu. Jeho provoz vyjde na 7,20 Kč/hod. Nevysouší vzduch. Výkon 1500 W.
Designově netradiční teplovzdušný ventilátor Ravanson FH-7010 (699 Kč s DPH) disponuje příkonem 2 000 W, dvěma stupni intenzity výkonu (1 000 W / 2 000 W) a automatickou regulací teploty. Jeho provoz vás vyjde na 9,60 Kč/hod. Díky malým rozměrům a stabilní široké základně nikde nepřekáží.

 

Konvektor s turbo ventilátorem Concept KS-3006

 

Halogenová topidla
Halogenová topidla pracují na bázi infra záření. V kratším čase dokážou ohřát menší místnost. Jsou regulovatelná pomocí několika stupňů a nejsou hlučná. Samozřejmostí jsou bezpečnostní prvky, zabraňující přehřátí spotřebiče.
Provoz pokojového infra křemíkového topidla Ardes 475A (1 048 Kč s DPH) s příkonem 1 000 W vás vyjde na velmi zajímavých 4,80 Kč/hod. Je vybaven dvěma stupni intenzity výkonu, rukojetí pro přenášení a oscilací 70 stupňů.
Elektrický infra zářič Clatronic THS 3541 (4 899 Kč s DPH) s příkonem 2 000 W využijete i pro přitápění např. na balkoně nebo na zahradě. Jeho provoz vás vyjde na 9,60 Kč/hod. Je chráněn proti zvýšené vlhkosti a má dvoustupňové nastavení.

 

Teplovzdušný ventilátor Ravanson FH-7010

 

Konvektory
Konvektory jsou topidla zabudovaná buď do podlahy, ale v nabídce obchodů najdeme i taková, která se dají přenášet.
Konvektor s turbo ventilátorem české značky Concept KS-3006 (999 Kč s DPH) s příkonem 2 000 W dokáže ve chvilce vytopit celou místnost. Za jeho provoz zaplatíte cca 9,60 Kč/hod. Díky přídavným nožičkám jej lze samostatně používat jako stojící, popřípadě ho můžete upevnit na zeď. Integrovaná madla usnadňují manipulaci a přenášení. Disponuje třemi možnostmi nastavení intenzity výkonu a zabudovaný nastavitelný termostat zajistí, že se prostor nebude zbytečně přetápět.
Elektrický konvektor s ventilátorem Professor DL04T (699 Kč s DPH) s příkonem 2 000 W nabízí dvě intenzity výkonu, nastavitelný termostat a časovač. Jeho provoz vás bude stát 9,60 Kč/hod. Bezpečnost použití zajišťují pojistka proti přehřátí a bezpečnostní spínač.

 

 

Co na to odborník?
„Naše zákazníky zajímají především spotřebiče, které jim uspoří finanční náklady na topení,“ podělil se s námi o svoje zkušenosti Petr Bedřich, specialista na elektrospotřebiče sítě prodejen OKAY. Pokud také chcete ušetřit, vyberte si menší, kompaktní přístroj s nižší spotřebou.

 

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

Přenosná topidla