Jak využít vzory na textilu

pléd z recyklované bavlny

Měkoučký pléd z recyklované bavlny bude ideální do chladných večerů (Foto: Bella Rose)

Textil se vzory nám dává spoustu možností, jak do interiéru přinést hravost a osobitost. Navíc jej lze snadno obměňovat podle nálady nebo ročního období.

Pokud jste při zařizování interiéru vsadili na jednoduchost a vytvořili neutrální prostor, možná časem získáte pocit, že byste jej rádi nějak oživili a obměnili. Textilní doplňky k tomu nabízí širokou škálu možností, vybírat můžete závěsy, plédy, polštářky, koberečky, utěrky, povlečení, chňapky, ručníky a další. Výhodou je, že výsledek uvidíte hned, a pokud vás omrzí, lze jej snadno upravit.

Při návrhu textilií začněte největšími plochami. Ty se mohou v jednotlivých místnostech lišit, většinou jsou to závěsy, povlečení nebo koberec. Dezén a barevnost na největší ploše by vás měly inspirovat při výběru dalších doplňků, nemusí se však jednat o ten samý motiv, rozhodně byste se však měli držet jeho barevnosti nebo případně vybírat z odstínů, které s ním budou ladit.

závěs v neutrálních tónech

Foto: Bonami

závěs v neutrálních tónech

Výrazný motiv vyvažuje použití palety neutrálních tónů (Foto: Bonami)

Odvážnější kombinace

Správné namíchání květinových a geometrických motivů bude vypadat osobitě. Pokud si však výběrem nejste jistí, poohlédněte se po doplňcích, které se s tímto záměrem navrhují. V jedné kolekci pak naleznete vzájemně ladící dezény různých velikostí, které se k sobě budou vždycky hodit.

Text: Veronika Cerhová
Foto: se svolením firem Bonami, Bella Rose, H&M, SCANquilt, Fler/petite femme

Jak využít vzory na textilu