U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Pracujte s lepidly Ceys(r)!

Kategorie: Dílna | Autor: Připravili Jiří Janouškovec a Miroslav Tůma

Ušetříte a budete spokojeni.

Patří k dobré tradici časopisu Chatař & chalupář, že si v praxi ověřuje kvalitu výrobků nabízených firmami na českém trhu. I proto jsme “testovali” výrobky Ceys, které jsou určeny pro menší opravy v domácnosti, na chatě a chalupě. Díky jim totiž můžete zachránit nejeden poctivý kus nábytku, který by možná v jiném případě skončil v kotli či v krbu jako topivo.

Dobrý tip

Reklamní slogan praví, že Ceys spraví všechno. Pokud byste podrobněji zkoumali nabídku výrobků této značky, které na český trh dodává firma Marca CZ, s. r. o., zjistíte, že jen těžko budete hledat cokoli, co se do slova “všechno” nevejde. Od základních lepidel (rychlá bílá, sekundová, kontaktní), přes tmely, správkové tmely, silikony a výčet uzavřeme např. speciálními lepidly na opravu smaltu, k lepení textilu, měkčených plastů atd. Díky špičkové kvalitě a velmi dobrým cenám najdete výrobky Ceys všude tam, kde je očekáváte, tedy v sítích hobby marketů, v drogériích a ve specializovaných prodejnách. Všechny výrobky mají praktická balení s podrobným českým návodem k použití.

Naše zkušenost

Při práci na opravě bufetu vyrobeného z masivu jsme použili několik výrobků, z nichž bychom dnes chtěli představit bílé lepidlo Ceys. Aniž bychom před jeho aplikací prošli školením (a to zdůrazňujeme!), spolehlivě jsme práci s ním zvládali, jak se můžete přesvědčit na vlastní oči v následujícím postupu. Příště se seznámíme s tmely CEYS, s kterými jsme vyřešili další drobné opravy.

* * *

Bílé lepidlo na dřevo – rychlé (transparentní) CEYS: Na tomto výrobku nás zaujalo několik věcí. Předně vysoce efektivní a praktické balení s uzávěrem TWIST (pootočením se dávkovací trubice usměrňující lepidlo přímo na opravované místo, otevírá či zavírá). Jednoduchý je i pracovní postup. Spojované plochy musí být čisté, suché a odmaštěné. Lepidlo se aplikuje pouze na jednu z lepených ploch. Poté se obě části spojí a stlačí zhruba na pět minut k sobě. Maximální pevnosti spoje je dosaženo po 24 hodinách. S tímto lepidlem jsme opravili velmi namáhané nohy postaršího bytelného bufetu, a to s výborným výsledným pevnostním efektem.

Pracujte s lepidly Ceys(r)!