U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Malování aneb jak si usnadnit život

Kategorie: /pr článek/ | Autor:

Malování pokoje nebo celého bytu je vždy spojeno se stěhováním nábytku a nepořádkem, a tedy i pracným a zdlouhavým závěrečným úklidem. Pokud si chcete tyto práce usnadnit a zjednodušit, zpozorněte!

Na trhu existuje několik skvělých výrobků, které jsou na práce spojené s malováním určené. V první řadě jsou to tzv. maskovací (říká se jim také „zakrývací“) pásky. Slouží k tomu, aby jste jimi zakryli okenní rámy, dveřní zárubně, vypínače, zásuvky a nemuseli dávat pozor na jejich potřísnění barvou. Po skončení malování je jednoduše odstraníte bez zanechání stop lepidla a nemusíte nic zdlouhavě omývat. Nicméně tyto pásky nejsou vhodné k lepení přímo na tapety nebo malbu! Zde riskujete poškození povrchu!

Chcete-li vytvořit na stěně naprosto přesný barevný přechod nebo linku, pokud budete natírat dveřní zárubně a máte vytapetované stěny, použijte zakrývací pásku Sensitive. Tato speciální páska se sníženou lepivostí, avšak vynikající přilnavostí je určena právě na takové práce bez nebezpečí poškození tapet a čerstvé malby.

Ani okna nebo dveře či celé kusy nábytku nemusíte po malování umývat. Na trhu existuje kombinace zakrývací fólie a maskovací pásky. Můžete jí zakrýt celé stěny, nalepit přímo na rám okna a nebo dveře a pak jen začít malovat. Zakrývací fólie Easy Cover se dodává v různých šířích a dokonce včetně praktického ručního odvíječe. Je velice pevná a odolná proti protržení, barva po ní nestéká a je nabita elektrostatickým nábojem, který způsobí „přilepení“ fólie k předmětům. Fólie pak tzv. „nevlaje“. Po skončení malování ji pouze jednoduše odlepíte, vyhodíte a máte uklizeno. Všechny uvedené výrobky zakoupíte v síti prodejen bauMax, Bauhaus a Globus.

Popisy k obrázkům

Malování aneb jak si usnadnit život