Práce na zahradě bez hluku a kabelů

Rubrika: Market

Ceny benzinu zaznamenaly v posledních měsících doslova raketový růst, zdražuje i elektřina. Zvýšené náklady pocítíme nejen v domácnostech nebo při cestách automobilem, ale také při práci v zahradách. Dá se tomu vyhnout? Při použití AKU zahradní techniky rozhodně.

Neřešíte drahý benzin, ani často otravné kabely. AKU technika pracuje na 1 lithium-iontovou baterii, kterou můžete použít pro všechny stroje dané výkonové řady. Baterii snadno a rychle přehodíte z jednoho stroje do druhého (například ze sekačky do řetězové pily). Pak už jen stisknete tlačítko a pokračujete v práci.

„Obávat se nemusíte ani dobíjení baterií. I při současných vyšších cenách elektřiny vás nebude stát jedno nabití více než pár korun,“ říká Karel Hromada, odborník na AKU techniku ze společnosti Mountfield.

AKU strunová sekačka Greenworks G40LT30

AKU technika má dlouhou výdrž, na jedno nabití zvládnou některé stroje pracovat až 3 hodiny. A když potřebujete vybitou baterii dobít do plného stavu, s rychlonabíječkou je to třeba otázka třeba jen 30 minut (záleží na kapacitě baterie). Nejběžnějšími bateriemi na trhu jsou ty s kapacitou 2 Ah, 4 Ah, 5 Ah, ale už se objevují i baterie s kapacitou 9 Ah (ty najdete např. u řadu AKU techniky PATRIOT 40 V).

„Vývoj baterií jde neustále kupředu. U všech našich řad AKU techniky jde o elektronikou řízené lithium-iontové baterie se značkovými články. Jsou výrazně výkonnější než jejich předchůdci a dokážou uchovat až čtyřikrát více energie než starší typy baterií,“ prozrazuje Karel Hromada z Mountfieldu s tím, že k absolutní špičce na trhu patří produkty od bezkonkurenční světové jedničky GREENWORKS s roční produkcí přes 15 milionů strojů. Relativně vysoká kapacita je přitom vtěsnaná do baterie o malém objemu a nízké hmotnosti, která nemá paměťový efekt, nemusí se formátovat a netrpí znatelným samovybíjením. Nabije se během chvilky, moderní rychlonabíječky to zvládnou za pár desítek minut. K dalším benefitům patří vyrovnaný výkon hlídaný elektronickou jednotkou a dlouhá životnost.

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V

Pozadu ve výhodách nezůstávají ani samotné stroje, které jsou bateriemi poháněny. Spojují v sobě pohybovou nezávislost a výkon benzinových strojů ve spojení s čistou a ekologickou energií strojů elektrických. S AKU nejste závislí na přívodu elektřiny a délce prodlužovacího kabelu. Nemusíte sledovat každý krok, abyste náhodou nezakopli o napájecí kabel, případně ho nepřesekli. Nemusíte dokupovat drahý benzin a hlídat, jestli je nádrž plná. Není nutné složitě startovat – stroje se zapnou okamžitě stisknutím tlačítka. Snadno se ovládají, jsou tiché a spolehlivé. Přitom nevydávají žádné exhalace a šetří životní prostředí. Každý zákazník také ocení téměř nulové nároky na servis.

AKU zahradní vozík G40GC 40V

„Výkonnější AKU stroje v poslední době pohánějí čím dál oblíbenější bezkartáčové motory. Místo komutátoru s uhlíkovými kartáči v nich pracuje elektronika, což zjednodušuje konstrukci. Motor se méně zahřívá, je jednodušší a téměř bezporuchový, ale přitom má vyšší výkon i krouticí moment“, vysvětluje Karel Hromada z Mountfieldu. Elektronické řízení otáček umožňuje přesné nastavení krouticího momentu při rozdílném zatížení motoru, takže si motor vezme vždy jen odpovídající množství energie. Díky tomu je výrazně úspornější, efektivnější a má vyšší výdrž na jedno nabití baterie. Stroje s tímto motorem jsou pak všestrannější, výkonnější, tišší a vydrží déle pracovat.

AKU křovinořez Greenworks GD40BCB 40V

Co všechno můžete s AKU technikou dělat? AKU technika je nepostradatelný pomocník na zahradě, a to od jara až do podzimu a není to rozhodně jen o sekání trávy. Sortiment se neustále rozrůstá. Takže třeba u sekaček už lze vybírat i modely s pojezdem, dále jsou to strunové sekačky, plotové nůžky, řetězové pily, prořezávače větví, vysavače a fukary, ale třeba i křovinořezy, vertikutátory, kultivátory, dílenské nářadí nebo dokonce kompresory, myčky či zahradní vozíky pro přepravu materiálu. Všem stačí 1 baterie. S rotačními sekačkami snadno zvládnete pravidelnou údržbu trávníků. Strunové sekačky, případně křovinořez pomůžou s posekáním přerostlé trávy, zarovnáním trávníku v hůře přístupných místech, úpravou okrajů cestiček, členitých záhonků a okolí stromků nebo zahradních laviček. Plotové nůžky a teleskopy (plotostřihy a prořezávače stromů) pohodlně zvládnou úpravu živých plotů, okrasných keřů a ovocných stromků. S řetězovou pilou nařežete polínka do krbu nebo pokácíte staré, vysloužilé stromy. Fukar za vás vysmýčí cestičky, terasy či skalky, ale profoukne také okapy a odfoukne čerstvý sníh, kultivátor zpracuje půdu před sázením a vertikutátor vytrhá mechy, abyste měli trávník krásně zelený. Tlaková myčka pak spolehlivě očistí vše, na co jen pomyslíte: auto, kolo, verandu, zahradní stroje či nábytek, a kompresor hravě nahustí pneumatiky u automobilu, míče nebo matrace.

Více informací o AKU technice na www.mountfield.cz.

Komerční prezentace

Práce na zahradě bez hluku a kabelů