Pomocníci v boji s trávou

Rubrika: Market

Benzínová sekačka G 48 TBR AP 4

Letos to na zahradě vypadá na pořádnou travní smršť. Tráva roste jako z vody a je třeba s ní zatočit. Pomocníků v podobě sekaček je spousta: benzínové, elektrické či tiché AKU stroje. Jde jen o to, jakou si vybrat.

Kdy je ta správná doba poohlížet se po nové sekačce? Nemusíte mít doma zrovna muzejní kousek, abyste už zvažovali obměnu stroje. Za několik let usilovného sekání už třeba váš stroj „netáhne“ tak, jak byste si představovali, nebo vás prostě jen láká vyměnit starší model za nový.

Hned na začátku byste si ale měli říct, jaké máte na stroj nároky a jaké jsou vaše finanční možnosti. Je potřeba si také vyhodnotit, jak často budete sekat, jak velkou plochu a jaký druh pohonu sekačky by byl pro vás vhodnější. Určitě je ideální zajít se poradit do specializované prodejny, sdělit své představy prodejnímu technikovi a s jeho pomocí vybrat nejvhodnější stroj.

Sekačku si můžete vybírat podle pohonu (elektrické, benzínové nebo AKU), výbavy (možnost nastavení rychlosti pojezdu, elektrický startér, systém vertikálního skladování, velká kola, velikost sběrného koše atd.), ale i materiálu, z něhož je vyrobeno šasi. Ocelové šasi je například logickou volbou u velkých pojezdových strojů, používaných na rozlehlých pozemcích. U menších modelů bez pojezdu určených na menší plochy udělá lepší službu lehké šasi z kvalitního plastu.

Velký zájem je o sekačky s řadou prvků, které zvyšují komfort sekání či přinášejí nějakou nadstavbu. Jedná se například o regulovatelný pojezd, který už je dnes běžným standardem. Top modely disponují i několikarychlostní převodovkou pro ještě lepší nastavení rychlosti. Další oblíbenou funkcí je startování jedním tlačítkem místo šňůry díky systému InStart. Velmi praktický je rovněž sytém 4v1, který nabízí u jediného stroje čtyři způsoby, jak naložit s posekanou trávou: sběr do koše, mulčování, zadní odhoz a boční odhoz. Ke komfortu sekání přispívají i velká kola pro optimální pohyb v terénu, nastavitelná madla či optická signalizace zaplnění koše.

Elektrická sekačka EL 4800 PD BW

Elektrická sekačka je vhodná k sekání menších a méně členitých pozemků, na kterých máte zajištěn přívod elektřiny. Je nenáročná na údržbu, dobře ovladatelná, má nízkou hmotnost, její provoz je poměrně tichý a ekologický. Může oslovit také nižšími pořizovacími náklady v porovnání s většinou benzinových modelů.

Benzínová sekačka MAX 53VBD Allroad Aluminium

K sekání větších ploch bez dostupnosti elektřiny nebo v místech, kde by byl kabel elektrické sekačky příliš omezující, jsou vhodnější benzínové sekačky. Ty se silnými motory bez problémů zvládnou práci v členitém terénu a poradí si i s vyšší a hustší trávou. Moderní čtyřtaktní motory se vyznačují dlouhou životností a snadnou obslužností.

AKU sekačka Greenworks GD60 LM51 SP 60V

„Čím dál oblíbenější jsou AKU rotační sekačky, které pohání dobíjecí Li-Ion baterie. Spojuje se v nich tichý, ekologický provoz a jednoduchá údržba elektrických sekaček s výkonem, dynamikou a pohybovou nezávislostí benzinových strojů,“ vysvětluje Karel Hromada, produktový manažer společnosti Mountfield. Nemusíte do nich dolévat benzín ani olej a zároveň vás nijak neomezuje kabel. Prostě jen vložíte baterii, zmáčknete tlačítko a můžete sekat. Některé AKU sekačky jsou součástí řad, kde si baterii dokupujete zvlášť, ale můžete ji použít hned pro několik různých strojů.

Sekání trávy je v tomto vegetačním období tedy hodně aktuální téma. Díky našim tipům už ale víte, že s kvalitní sekačkou zvládnete svůj trávník zkrotit raz dva.

Více informací na www.mountfield.cz.

Komerční prezentace

Pomocníci v boji s trávou