Polínka až po střechu

Rubrika: Inspirace

Dřevo na topení musí schnout alespoň rok, raději však dva i více. Na tu dobu je vyskládáme do řad a kup v metrových kusech či už naštípané na polínka. A vůbec to nemusí být nuda.

Vodicí tyče vymezí prostor, kam budeme polena ukládat

Je to jenom dřevo na topení a časem se spotřebuje, dekorace z něj zhotovené vydrží tedy jen do doby, než polena skončí v kamnech. To nám však nebrání vyzkoušet si stěnu polínek nějak ozvláštnit.

Při troše plánování vznikne pěkný obrazec

Nejjednodušší je hranici polen přizdobit kvetoucí rostlinou. Květinu postavíme na nízkou stěnu polínek překrytou vodorovně umístěným prknem, případně mezi polínky vytvoříme pomocí menších prkének „okna“ v přístupné výšce.

Otvory na truhlíky vyskládané dřevo zajímavě oživí

Dřevo můžeme využít i jako lehkou zástěnu proti větru či před nechtěnými pohledy sousedů. Při stavění můžeme z polen a polínek skládat různé obrazce. Lze kombinovat odlišně tvarované a zbarvené kusy, třeba i s rozdílnou délkou.

Rovná plocha rámečku se hodí k umístění hrnkové květiny


Naše rada

Při stavění okénka si pomůžeme vložením rámu z prken nebo starého okenního rámečku. Udržíme tak pevné kontury a od samého začátku získáme představu o velikosti okna.

Za zástěny z polínek skryjeme celé zahradní posezení


Hodí se vědět

Proč se vlastně dřevo na topení suší? Vlhké dřevo v kamnech dělá paseku. Při hoření čmoudí, zanáší komín a ani tolik nehřeje.

Dekorativní motiv lze do plátu kmene i vyříznout!

Připravila: Martina Lžičařová
Foto: Shutterstock a Martina Lžičařová

Polínka až po střechu