V růžovém království

Říká se, že královnou všech květin je růže. Tato půvabná keřovitá rostlina je velmi oblíbená a patří i do venkovských zahrad. Její květy se objevují na textiliích, nádobí, obrazech, všude kolem nás.

Je nabíledni, že právě s motivem růže můžeme volit nespočet bytových doplňků. Pijete kávu ze šálku zdobeného zlatem a s dekorem růžiček? Pak jste jistě na návštěvě u babičky. Ale nemusí tomu tak být. I v moderním interiéru se můžeme setkat s květinovým vzorem a růžovou barvou, aniž by působily staromilsky. Stačí trochu citu a přiměřeného počtu květinových doplňků, jejichž dekor může být i zjednodušen a ve výrazných nebo netypických barvách.

Něco jiného je, pokud si potrpíme na vintage styl neboli styl, kdy starobylost předmětů by měla vyniknout. Pak je namístě, když se něžné růže pastelových barev snoubí se stářím, jistou zažloutlostí a ošuntělostí předmětů a dohromady vyvolávají především romantický dojem. Tady se uplatní i další materiály, které se k dekoru růží hodí: perly, krajky, stříbro a samet.

 


Dobrá rada
Motiv růží na textiliích a nádobí můžete podpořit růžovou barvou na ostatních doplňcích. Pokud se vám podaří odstín sjednotit, nebude místnost působit dojmem přeplácanosti.

 

 

Stolní lampa Tiffany se bude hodit do pokoje zařízeného ve vintage stylu. 8 945 Kč (Almara Shop)

 

Vliesová tapety z produkce Esta home působí, že je vyšita křížkovým stehem. světle smetanový podklad. Role 10m o šíři 52 cm. 1 200 Kč (Anglická sezóna)

 

 

Velké růžové květy rozzářily vlněný koberec Calisto White. Takový se bude hodit chaty či městského příbytku. 2 999 Kč (Bonami)

 

 

Přehoz Vintage Rose bude ladit s ostatními předměty s růžovým dekorem. 1 639 Kč (Bella Rose)

 

 


Ani v ložnici se nemusíme vzdát svého oblíbeného motivu! 599 Kč a 278 Kč (Cellbes)

 

 

Sametový povrch čalounění na pohovce Regan vnese do interiéru teplo a útulno. Doplnit ho můžete polštářem s dekorem růže. 18 999 Kč (Westwing)

 

Zátkou Flower rose uzavřeme třeba lahev s domácím sirupem. 220 Kč (Bella Rose)

 

 

Přes skleněné víko rychle zkontrolujeme obsah šperkovnice Alexandrine. 619 Kč (Westwing)

 

 

Polštář Novia s dekorem růžových květů v pudrových barvách ozvláštní jednobarevnou pohovku. 429 Kč (Westwing)

 

 

Kytice květů ve váze potěší

 

 

Připravila: Martina Lžičařová
Foto: Archiv firem a Shutterstock

V růžovém království