Pohoda u kamen

Rubrika: Interiér

Všichni známe ten úžasný pocit klidu a pohody, když na chalupě obstaráme zahradu i domácnost a sejdeme se u krbu, kamen nebo pece. Plameny se mihotají a oheň jemně praská, nastává dokonalá idyla.

Akumulační kachlová kamna BES sluší i obývacím pokojům. Přes zasklená dvířka si užijete hru plamenů a v pokoji nebude prach. (Želetavská kamna)

Kamna, krby a pece samozřejmě neslouží pouze k vytápění. Často na nich také vaříme nebo odpočíváme a rovněž jsou zdobnou dominantou místnosti. A tak na nich nebo v jejich blízkém okolí vystavujeme i rozmanité dekorativní předměty. Podívejte se jak to udělat, aby kolem funkčních topidel bylo pěkně.

www.kamnarstvizavacky.cz,www.tradicnichalupy.cz, www.roubenkyroubal.cz, www.kamnapesek.com

N a peci se krásně lenoší. Spočinout a nahřát si záda můžete na vyzděné lavici se sedákem z kachlů. (Tradiční chalupy)

Připravila: Helena Štětinová

Foto: Vladimír Hájek, Zdeněk Roler, Želetavská kamna, Kompletní stavby Roubal, Kamnářství Pešek, Tradiční chalupy, Kamnářství Závacký

 

 

Kachlový sporák již několik století vyhřívá kuchyň a někdy i celý dům, vaří a peče. Šikovný kamnář jej umístí i do rohu (Kamnářství Závacký)

Na zápecí si krásně odpočinete, koš se dřevem se schová do výklenku. Vyzděné schody poslouží i k posezení. Na kamnech vystavíte třeba sbírku žehliček (Roubenky Roubal)

Pec dekoruje naleštěný kamnovec na teplou vodu

Pohoda u kamen