Osvětlení rostlin v interiéru

Rubrika: Market, Zahrada

Dny se s příchodem podzimu zkracují, a to se nelíbí nejen nám, ale také našim pokojovým rostlinám. Právě pokojové rostliny v zimním období trpí nedostatkem přirozeného denního světla. Řešením může být umělé osvětlení pro růst rostlin, které pomůže rostlinám nejen přečkat období s kratšími dny, ale také umožní jejich zdravý růst v tmavých místnostech v interiéru.

Nedostatek denní světla se na rostlinách podepisuje postupným blednutím listů, které následně zežloutnou až zhnědnou a odumřou. Může se stát, že nové listy odpadnou, protože nemají dostatek energie na fotosyntézu a produkci chlorofylu. Místo toho rostlina vyvíjí dlouhé, tenké, a tudíž nestabilní stonky, jelikož hledá světlo. Slabé rostliny jsou také náchylnější k napadení škůdci. Pokud se u rostlin objeví takovéto příznaky a nechcete o ně přijít, vyplatí se vám pořídit vhodné pěstební osvětlení. Speciální pěstební LED svítidla předchází odumírání částí rostlin. Navíc přispívají k pozitivním změnám v bohatosti a barvě listů (tmavě zelený tón) a prodlužují délku květenství.

Pozorujete u vašich pokojových rostlin slabost a vybledlé listy? Podpořte jejich zdravý růst speciální LED lampičkou SUNLiTE, kterou jednoduše zapíchnete do květináče. Lampička SUNLiTE splní i váš požadavek na estetický vzhled. Vybírat můžete z několika barevných designů. Nerezové teleskopické tělo umožňuje vysunout lampičku až do výše 1 m. Lampička vyzařuje příjemné bílé světlo, které v interiéru nijak neruší.

 

Pro větší rostliny nebo skupinu rostlin jsou vhodné také pěstební LED žárovky, které je možné koupit v provedení pro celoroční osvětlení rostlin, osvětlení pro fázi růstu a květenství, osvětlení pro přezimování středomořských rostlin. Jejich speciálně vyvinuté umělé světlo s upravenými vlnovými délkami stimuluje fotosyntézu a podporuje zdravý růst pokojových rostlin.
Pro správný efekt by světlo každého pěstebního LED svítidla mělo pokrývat co největší plochu listů rostlin.

 

Osvětlení rostlin v interiéru