Odpočinek ve stínu i na sluníčku

V teplém počasí je nejlepší být na zahradě. Až obejdeme květinové záhony, posadíme se s kávou a něčím dobrým do chládku. Dívat se do uklidňující zeleně můžeme sami i v partě. Pro posezení v zahradě vybíráme nejrůznější místečka.
Přívětivý stín v zahradě dosáhneme nejpřirozenější cestou, vysadíme strom. Až doroste do té správné výšky, budeme odměněni. Pod olistěnými větvemi nebude čekat jen chládek a rozptýlené světlo, ale i větší vlhko než pod slunečníkem nebo jakýmkoliv přístřeškem.

Nápad

Dekorace, například polštáře, hrnkové květiny či naaranžované přírodniny, pohled na jinak strohou lavičku zjemní a zútulní. Navíc upozorní návštěvníky, že majitel chalupy je nedaleko.

 

K pohodě strávené v zahradě přispěje i pevná půda pod nohama. Pod zahradní sezení pokládáme dlažbu nebo terasová prkna nebo čtverce. Štěrk sice vypadá pěkně, ale v zahradě s listnáči je náročný na údržbu. Trávu pod nábytkem sečeme na nízkou výšku.

 

Text: Martina Lžičařová
Foto: Richard Guryča, Vladimír Hájek, Jaroslav Hejzlar, Martina Lžičařová, Zdeněk Roller, František Vaňásek, Pavel Veselý, archiv firem a Shutterstock

Odpočinek ve stínu i na sluníčku