U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Nové knihy

Kategorie: Volný čas | Autor:

KRAJKÁŘSTVÍ

Alena Vondrušková, Iva Prošková 172 stran, 169 Kč, Grada Kromě základů techniky paličkování s názornými kresbami přináší tato knížka rozsáhlý vzorník základních typů krajek i s podvinky. Kapitoly věnované historii shrnují u nás dosud nepublikované údaje o vývoji krajky v Evropě i v českých zemích.

PLETENÍ ZE SLÁMY

Helena Šenfeldová 96 stran, 129 Kč, Grada Publikace pro zájemce o lidové tradice přináší popis technik pletení ze slámy názorným způsobem tak, aby se její základy mohl naučit každý. Obsahuje krátký pohled do historie používání slámy, popis užitkových i zvykoslovných výrobků a zejména rady týkající se materiálů, postupů vlastního pletení, tvarů i příkladů a využití popsaných technik.

VESTAVBA PODKROVÍ 2

Andreas Ehrmantraut 95 stran, 139 Kč, Grada V příručce se formou obrázkových pracovních návodů dozvíte, jak vestavět obytné místnosti v podkroví a jak si při tom poradit s instalacemi, izolací stěn, omítkami. Na příkladech je ukázána např. montáž vřetenového schodiště, střešních oken, příček, vnitřních dveří, použití sádrokartonu. Kromě množství barevných obrázků je text doplněn přehlednými symboly, označujícími stupeň obtížnosti, fyzickou a časovou náročnost a potřebné nářadí.

ZAHRADY V JAPONSKÉM STYLU

Pavel a Romana Číhalovi 136 stran, 119 Kč, Grada Kniha vám pomůže včlenit prvky japonských zahrad do českého prostředí, které klade na pěstování exotických rostlin jiné nároky. Poradí také, jak harmonicky sladit typicky japonské prvky (chodníky, cesty, kameny, jezírka, pítka, písek, dřevěné můstky, lampy apod.) s rostlinami. Těm je věnována obsáhlá pasáž, která pomůže s výběrem i nároky na pěstování a tvarování jednotlivých druhů.

Uvedené publikace si můžete písemně objednat na adrese: Časopisy pro volný čas, s. r. o., Zelený pruh 95/97, 140 00 Praha 4, kde vám zařídí jejich zaslání na dobírku přímo z nakladatelství Grada Publishing. Prosíme, při objednání uvádějte svoje telefonní číslo!

Nové knihy