U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

NEZAPOMEŇTE

Kategorie: Zahrada | Autor: rum

* Sklízíme cibule tulipánu a hyacintů. Nemusíme čekat, že se úplně zatáhnou, ale listy musí být suché. Cibulky očistíme a uložíme na stinném vzdušném místě, popřípadě v mírně vlhké rašelině nebo pilinách.

* Je čas vysévat některé dvouletky: hvozdík bradatý, proskurník topolovku, náprstník, zvonek prostřední a chejr vonný, další – maceška, sedmikráska a pomněnka – přijdou na řadu počátkem července. Vysoké trvalky vyvazujeme k opěrám.

* Zaštipujeme výhony růží, které se šplhají nad úroveň keře. Ponecháme jim jen 3 až 4 očka, což povzbudí jejich větvení. Výhony vyrážející z podnoží očkovaných růží ihned u země odstraníme. Pravidelně stříháme odkvetlé květy nebo celá květenství. Ne ovšem pod květy, ale až nad prvním listem. Nový výhon zase za zhruba 6 týdnů vykvete.

* Začínáme sklízet jahody. Za sucha porost zavlažujeme, při deštivém počasí chráníme plody proti znečištění a plísni.

* Dobře odkvetlé jabloně a hrušně s bohatou násadou nezapomeneme probrat tak, že ponecháme mezi plody odstup zhruba 100 až 120 mm, u velkoplodých až 150 mm. Včasná probírka zlepšuje výrazně kvalitu sklizeného ovoce a podpoří diferenciaci květních pupenů pro příští rok. Vylamujeme nebo vyřezáváme vlky na starším dřevě zmlazených stromů.

* Přihrneme brambory a ošetříme je proti plísni.

* Na venkovní záhony sázíme pozdní kapustu, květák, brokolici, kedlubny a zimní pór.

NEZAPOMEŇTE