Napojením krbu přímo na komín ušetříte nejen centimetry

Rubrika: Market

Foto: Blokki

Stoupající ceny nemovitostí nutí investory hledat nejrůznější alternativní řešení bydlení. Při výstavbě vysněného domu tak mnozí z úsporných důvodů svádí boj doslova o centimetry. Nejrůznější technologická řešení vedoucí k úspoře podlahové plochy jsou proto na stavebním trhu velmi vítaná.

Společnost Schiedel zaměřující se na výrobu a vývoj vytápěcí a větrací techniky nabízí svým zákazníkům celou řadu prostorově úsporných řešení, které umožňují nadstandardní vybavení bez přílišného nároku na prostor. V letošním roce se, z důvodu stoupajících cen energie, stala doslova hitem instalace krbové vložky, která sníží náklady za vytápění plynem nebo elektřinou. Zároveň je možné operativně řešit výpadky elektřiny z důvodu nejrůznějších kalamitních stavů. Mnoho stavebníků se k instalaci krbu přiklání čistě z pocitových důvodů. Posezení u krbu s tím, koho máte rádi a se skleničkou něčeho dobrého, je pro mnohé lidi synonymem té pravé domácí pohody.

Schiedel Kingfire

Schiedel Kingfire

Kingfire CLASSICO Black Edition

Kingfire CLASSICO Black Edition

Při volbě krbu často rozhodují centimetry

Klasicky dimenzovaná krbová vložka napojená na samostatně stojící zděný komín, případně na nerezovou vložku je však do rozměrově minimalistických domů nevhodná. V malém domě by zkrátka rozměrný krb a komín ukrojil zbytečný kus drahocenné obytné plochy. Schiedel nabízí monolitický betonový komínový systém s integrovanou krbovou vložkou, umístěnou přímo pod komínovým průduchem, Kingfire Parat, který byl vyvinut na míru menším prostorám. Další alternativu představuje řešení Sirius, jehož součástí je nerezová komínová vložka napojená shora na moderní úsporná krbová kamna. Toto řešení je možné instalovat i do zajetých domácností na rozdíl od produktu Kingfire.

Sirius

Sirius

Kingfire urychlí výstavbu a usnadní rozhodování o dodavateli

Kingfire Parat je monolit, který je určen pro instalaci do novostaveb. Vyrábí se na míru každé stavbě přímo ve výrobním závodě Schiedel a na stavbu je dovezen vcelku. Instalace se provádí jeřábem. Odpadají tak možné konstrukční chyby, kterých je možné se dopustit, pokud stavebníci používají různě svépomocně postavené komíny. Instalace modulu Kingfire je díky neoddiskutovatelným výhodám v posledních letech čím dál používanější a populárnější. V první řadě je tento systém oblíbený u výrobců montovaných staveb, svou cestu si ale našel i ke koncovým zákazníkům. Hlavními důvody je minimalizace chyb při práci, ušetřené centimetry a zjednodušený výběr dodavatele. V dnešní uspěchané době se zákazník zkrátka nechce zatěžovat hledáním spolehlivého dodavatele komína a krbu. Modul Kingfire vyřeší oboje, je navíc velmi elegantní a jeho funkčnost je 100%. Samozřejmostí je přívod vzduchu ke spotřebiči samostatnou šachtou přítomnou v komínovém tělese. Krbová vložka je tak zcela nezávislá na vzduchu z místnosti a její instalace je vhodná i do domů s téměř nulovou spotřebou energie.

Sirius i pro zaběhnuté domácnosti

Druhé řešení představuje komplexní balíček Sirius ve kterém zákazník dostane v první řadě komínový systém Permeter Smooth Air odvádějící spodiny a zároveň přivádějící vzduch potřebný k hoření přímo do spotřebiče. Součástí je ale i krbová vložka Sirius, která se řadí účinností a ekologickými parametry k tomu nejlepšímu, co je v současnosti na stavebním trhu dostupné. Ušetřené centimetry jsou tak jednou stranou mince, druhou jsou však minimální spodiny a maximální účinnost, která redukuje množství spáleného dřeva na minimum. Investice do kvalitní topné soustavy se v dlouhodobém horizontu vždy vyplatí s ohledem na ušetřené finanční prostředky a minimální ekologický dopad.

Komerční prezentace

Napojením krbu přímo na komín ušetříte nejen centimetry