Jak na bolest svalů a kloubů? TR-THERAPY pomáhá i chronikům

Rubrika: Market

Také vás občas bolí záda, svaly či klouby? Není divu, s tímto problémem se potýká téměř osmdesát procent populace. Na vině je nesprávný životní styl, který nás nutí k nedostatku pohybu, nebo naopak nadbytek „špatného“, například stereotypního pohybu, při kterém část těla nadměrně zatěžujeme stále stejným jednotvárným pohybem.

Paní Jarmile je 45 let, pracuje v kanceláři a v posledních deseti letech ji někdy více, někdy méně trápí bolesti v kříži a na krční páteři. „Často se ráno probudím a z postele vstávám celá rozlámaná. Bolí mě za krkem, nebo ve spodní části zad. Půl hodiny poté, co vstanu, bolest sice obvykle zmizí, ale to víte – přes noc si dobře neodpočinu a to je pak vidět na celém následujícím dni.“ Vyzkoušela přitom rehabilitace a cvičení, ale obojí pomohlo jen částečně a na omezenou dobu.

Jiný problém trápí třicetiletého Michala, rekreačního sportovce, který se živí jako manažer. Také on v průběhu dne převážně sedí, což se snaží kompenzovat sportem, jízdou na kole, procházkami, rekreačním hokejem v zimě a plaváním v létě. „Bez pohybu bych nemohl existovat, moc rád sportuji, ale poslední dobou mě pobolívají svaly. Asi je to tím, že to občas s nárazovým sportem přeženu,“ směje se.

Paní Mirka je již deset let v důchodu, před lety absolvovala endoprotézu kyčle a na podzim se chystá kvůli problémům s chůzí na operaci. Trápí ji nesnesitelné bolesti kloubů, spojené s artrózou, nohy jí otékají a špatně se jí chodí. „Bojím se, že po operaci kvůli bolesti nebudu moci vůbec chodit. I když se hned po operaci chystám do lázní, vůbec si neumím představit, jak ty první týdny zvládnu.“

Všichni tito lidé mají něco společného. Absolvovali léčbu unikátním přístrojem TR-Therapy, který jejich potíže v průběhu několika aplikací minimalizoval. Účinky nové léčby, která je k dispozici v Léčebných lázních Bohdaneč, si pochvalují i další pacienti po úrazech, s otoky, pohmožděnými svaly, zánětem šlach či syndromem karpálního tunelu.

Aplikace přístrojem TR-Therapy výrazně mírní bolest, regeneruje a hojí tkáně, uvolňuje svaly, mírní otoky, a to jak u chronických pacientů, tak u lidí s akutními problémy, po úrazech nebo u vrcholových sportovců, kteří potřebují být rychle znovu ve formě,“ říká MUDr. Ljiljana Marič, ředitelka léčebné péče v lázních Bohdaneč, které tuto neinvazivní léčbu letos začaly poskytovat. Radiofrekvenční proud přístroje léčí postižené biologické tkáně a výborně funguje při akutních i chronických potížích pohybového aparátu. Metoda je bezbolestná, úleva přichází okamžitě a její účinky přetrvávají. Aplikaci popisuje MUDr. Marič následovně: „Fyzioterapeut do blízkosti léčené oblasti umístí elektrodu. Poté na ni aplikuje vodivý gel a za pomoci druhé elektrody ošetří dané místo. Radiofrekvenční proud nejprve působí na povrchovou svalovou tkáň a poté selektivně na svalové a vazivové úpony hlouběji v tkáni. Ošetření doplňuje cílená rehabilitace.“

Nová terapeutická metoda TR-Therapy se výborně hodí pro regeneraci i při vrcholovém a extrémním sportu. Využívá ji řada vrcholových sportovců a její účinky potvrzují například hokejista Jaromír Jágr, lyžařka Šárka Strachová, nebo známý fyzioterapeut Pavel Kolář. Léčba přístrojem TR-Therapy je dostupná nejen klientům lázní, ale i široké veřejnosti.

Více na http://mwclinic.cz/tr-therapy-pro-lecbu-bolesti-uvolneni-svalu

Komerční prezentace

Jak na bolest svalů a kloubů? TR-THERAPY pomáhá i chronikům