Na zemním plynu lze ušetřit tisíce korun. Srovnejte si ceny plynu

Rubrika: Market

Trápí vás za každé období vysoké výdaje za plyn? Částka na vyúčtování nemusí být tak vysoká, stačí se jen zaměřit na úsporu. Nejprve se vyplatí zajistit potřebná opatření v domácnosti, jako je například výměna kotle nebo zateplení domu. Jestliže však v takovém případě děláte maximum, zbývá ještě zvážit ceny plynu, které vám nabízí dodavatel a porovnat je s konkurencí. Je totiž možné, že existuje i výhodnější nabídka. 

K čemu plyn využíváte?

Každá domácnost má rozdílnou závislost na plynu. Zvažte proto, k jakým úkonům plyn potřebujete a podle toho zařiďte úsporná opatření. Pokud například na plynu často vaříte, jde o jeden z procesů, na kterém můžete ročně výrazně ušetřit. Místo plotýnky využívejte raději rychlovarnou konvici na vše, co v ní lze uvařit. Plotýnku s plynem pak používejte jen v nezbytných situacích, například pro vaření složitých jídel.

Vytápění plynovým kotlem

Některé domácnosti využívají plyn také k vytápění. Cena plynu pro vás může být dlouhodobě od dodavatele stejná nebo jen s minimálními výkyvy, ale zařízení se časem stává méně výkonné a náročnější na provoz. Provádějte u něj proto pravidelné kontroly a zvažte, zdali není načase jej vyměnit. Někdy je možné přijít na nedostatek ještě v záruční době, kdy budete mít nárok na opravu nebo výměnu zdarma. Pravidelné revize proto nepodceňujte.

Porovnejte dodavatele a najděte nejlepší cenu právě pro vás

Ceny dodavatelů se pravidelně mění. Reagují na vývoj trhu a neustále své místo proti konkurenci mění. Abyste zůstali v obraze, je třeba porovnávat aktuální nabídky. To ovšem může být zdlouhavé, obzvlášť ve chvíli, kdy byste veškeré aktuální informace sháněli na vlastní pěst. Můžete však využít online kalkulačku cen plynu, který vám vyhledá nabídka přímo na míru pro vás.

Pomůže vám online kalkulačka

Srovnání cen plynu probíhá jednoduše a také velmi rychle. Online portál má k dispozici nejnovější a aktuální data, proto díky němu můžete situaci pravidelně kontrolovat nebo zvážit jeho použití ve chvíli, kdy nejste s poplatky spokojeni. Díky změně dodavatele lze v některých případech ušetřit až tisíc korun ročně.

Změňte smlouvu, dokud je čas

Výpověď můžete podat vždy. Pokud jste ale potvrdili smlouvu u nového dodavatele a vzápětí jste si uvědomili, že nešlo o výhodnou nabídku, nezoufejte. Do čtrnácti dnů můžete svůj souhlas vzít bezplatně a bez problémů zpět. Nebudou vám hrozit žádné sankce, tudíž v takové chvíli neváhejte. Stejná pravidla platí také v případě, že jste svůj souhlas udělili po telefonu, například při nátlaku některého z operátorů call centra od dodavatele.

Zateplení domu se vám vyplatí

Vytápění kotlem může být k ničemu, pokud není stavba schopna tepelnou energii udržet. Pozvěte si proto na kontrolu odborníka, který díky termovizi odhalí nedostatky v zateplení. Takový proces je sice náročnější investicí, ale je jednorázový a v průběhu let se vám na výdajích za plynové vytápění vrátí. Ceník plynu tak pro vás zůstane stejný, ale díky nižším výdajům nebudete na vyúčtování čelit vysokým částkám.

Komerční prezentace

Na zemním plynu lze ušetřit tisíce korun. Srovnejte si ceny plynu

Zajímavé