Kombinovaný sporák se hodí na chatu i chalupu

Rubrika: Market

Klasické sporáky kombinované s troubou nejsou v poslední době tak oblíbené. Většina lidí totiž dává přednost vestavným spotřebičům, které jsou jistě praktické do bytu či domu. Na chatu a chalupu se ale spíše hodí klasika, a pokud nechcete vyloženě kamna, bude se kombinovaný sporák hodit.

Klasická kamna udělají parádu na velké chatě či chalupě, ale co v malé chatce? Moderní vestavné spotřebiče se zrovna nehodí k vaší roubence, ale vařit potřebujete. Kombinovaný sporák bude ideální volba. Stará klasika se jen tak neomrzí a ještě ušetříte za vestavné spotřebiče. Ale jaký vybrat?

Pokud si myslíte, že kombinovaný sporák není nic, pro zdatné kuchaře a nemá mnoho pokročilých funkcí, byli byste na omylu. Dnešní sporáky jsou přizpůsobeny vysokým nárokům dnešní doby, takže „bílý kvádr“ s funkcí uvař/upeč nečekejte.

Kombinované sporáky najdete v poměrně úsporných energetických třídách A, A+, A++ a A+++. Bílou v mnoha případech nahradila nerezová úprava, trouba umí rozmrazovat i grilovat, obsahuje dvě topná tělesa, ventilátor a může být vybavená třeba katolickým čištěním, které zajistí rychlý rozklad nečistot uvnitř trouby.

Sporák samotný pak můžete volit v elektrickém nebo plynovém provedení. Starý dobrý plynový sporák dodá vaší chatařské kuchyni duši, je praktický, ale přitom na něm dnes najdete i 6 ploten. V případě elektrických sporáků jsou k dispozici obvykle jen 4 plotny, z nichž jedna může být kombinovaná. Sporák pak umožní spojení dvou varných zón.

Jak vidno, sporáky dnes umí to samé, co samostatné varné desky a trouby. Umožňují různé kombinace a nespornou výhodou je i cena, která je obvykle nižší, než kdybyste pořizovali každý spotřebič samostatně.

Komerční prezentace

Kombinovaný sporák se hodí na chatu i chalupu