Ušijte si na chalupu doplňky z kanafasu

Rubrika: Market, rss-feed

Radost z vlastního výrobku nic nenahradí. Tak proč si vlastnoručně neušít textilní doplňky na chalupu. Když už spousta z nás oprášila šicí stroj nebo si koupila nový, aby pomohla s šitím roušek, tak se nezalekne ani další výzvy z kanafasu.

Ušit závěsy nebo povlaky na polštářky určitě zvládne i začínající švadlenka. Drobné chyby a nedokonalosti nejsou na škodu, důležité je vlastní originální řešení interiéru chalupy.

S láskou k chalupaření a venkovskému stylu navrhujeme látky z přírodních materiálů. Ovlivněni jsme vzpomínkami na dětství. Na prázdniny strávené u babičky na chalupě se nedá zapomenout, asi si je trošku idealizujeme, ale to už ke vzpomínkám patří.

Inspiraci hledáme i v historii a tradiční výrobě textilu. Tyto látky jsou utkány ve tkalcovnách v Čechách a na Moravě.

Máme rádi, když to ladí!

Baví nás vytvářet výrobky, které spolu barevně i materiálově ladí. Látky si navrhujeme v kolekcích ve více dezénech ve stejné barvě, které se dají dobře kombinovat. Pak už to je jen hra a velká radost vymýšlet kombinace, které spolu ladí a chalupě sluší.

Český kanafas v metráži najdete v e-shopu Na-chalupu.cz v několika barevných kolekcích. Základ tvoří samozřejmě modrá a červená, zamilovali jsme si jemnou starozelenou. Často se zákazníci ptali po univerzální béžové, která se hodí do chalup, kde již jsou barevně výrazná kachlová kamna apod. Tak jsme ji letos na jaře zařadili do naší nabídky.

Jídelna na chalupě celá v šedém kanafasu

Na léto jsme si připravili kanafas a žakár v nových barvách. Dlouho jsme zvažovali šedou, tak jsme si konečně tento sen splnili. Baví nás kombinace šedé a růžové, tak nakonec vznikla nejen šedá kolekce, ale také růžová a ještě šedo – růžový kanafas.

Nová kolekce růžového a šedého kanafasu se dá dle vlastní fantazie kombinovat i se žakáry ve stejné barvě.

Kanafas z bavlny a lnu

Bavlněný kanafas je chalupářská klasika, ale ještě před bavlnou byl rozšířený hlavně len. Len býval běžnou plodinou, která je poměrně nenáročná na pěstování. Bohužel dnes už se u nás len pro textilní výrobu nepěstuje, ale snad se to časem zase změní. Lněné látky jsou prostě dokonalé. Jejich výrazná textura a ležérní pomačkaný vzhled jsou jedinečné. Závěsy, ubrusy, polštářky ze lnu vypadají úžasně, ale co opravdu oceníte a kde se vyplatí připlatit je lněné povlečení. Len je vhodný pro alergiky, v létě příjemně chladí. Ten komfort se asi nedá úplně popsat, ten se musí vyzkoušet, ve lnu se prostě spí jako v pohádce.

Pokud si chcete ušít lněné povlečení, můžete si vybrat v přírodní lněné barvě jednobarevné i proužkované látky. Pokud máte rádi i živější barvičky, tak v červené, světle modré a šedé máme jednobarevné lněné látky, ale i proužky a kostičky. Záleží jen na fantazii a odvaze švadlenky, co vytvoří.

Ve lnu se spí opravdu nejlépe. Šedé lněné povlečení oceníte nejen na chalupě, ale i doma.

Inspiraci najdete v našich galeriích, ale nebojte se dát prostor vlastní fantazii.

www.na-chalupu.cz

Komerční prezentace

Ušijte si na chalupu doplňky z kanafasu