CHEMEK laboratoře spol. s.r.o.: česká firma zabývající se komplexní péčí o nohy

Firma CHEMEK laboratoře spol. s.r.o. vznikla v roce 1992. Společnost se specializuje na kosmetiku, která slouží ke komplexní péči o nohy.

Zájem o ně je i ve Slovenské republice. Řada zahraničních výrobců dováží na Slovensko přípravky pro tuto oblast péče o tělo. I když výrobky jsou z hlediska kvality obdobné, někdy je možno konstatovat, že řadě zákazníkům nevyhovují, bohužel jejich cenová úroveň je podstatně vyšší.

Ředitel společnosti Ing. Jan Kratochvíl je absolventem Vysoké školy Chemicko- technologické v Praze – obor organická chemie. Pracoval v Akademii věd na základním výzkumu chemických technologií a potravinářských výrob. Je autorem řady patentů a odborných článků publikovaných v odborných časopisech v ČR a v zahraničí. Proto jsme oslovili distributory léčiv na Slovensku a spolupráce se navázala již před 15 lety. Je možno konstatovat, že se i nadále rozvíjí. Filozofie výrobků vychází z nutnosti péče o nohy jako o kteroukoliv část těla.

Že by se zuby měly čistit nejméně jednou denně, nejlépe ovšem po každém jídle, to dnes ví každé malé dítě. O pravidelných návštěvách zubního lékaře ani nemluvě. Proč si tedy to samé nemyslíme o svých nohách, které nás od rána do večera nosí? Proč je zvláště v zimních měsících necháváme celé dny potit v pevných botách a pak jim často ani nedopřejeme pořádnou ošetření a koupel? A proč jsou u nás otázky týkající se péče o nohy pořád tak trošku v pozadí zájmu? Samozřejmě, že je to proto, že jsou nám nepříjemné. Týkají se přece především plísní, pocení a zápachu nohou. Ale vyrovnat se s nimi musíme.

Plísňová onemocnění se snadněji uchytí na rozpraskané a zrohovatělé kůži, tedy na nohou, o které se nepečuje. Plíseň se pak projeví prasklinami mezi prsty, svěděním a bolestivostí, a pokud se neléčí, přechází i na nehty, které ztloustnou a zbytní. To už je závažné stádium, na které běžně dostupné spreje s antimykotickým účinkem nestačí. Nezbude než navštívit lékaře. Hlavním zdrojem výskytu plísňových onemocnění jsou přitom veřejné prostory jako jsou sprchy, bazény či sauny, ale k jejich přenosu může dojít například i prostřednictvím půjčených přezůvek. Obyvatelé si často neuvědomují, že je nutno se vyvarovat tedy používání cizí obuvi a při návštěvě veřejného bazénu či sprch používat vhodné přezutí.

Prevence spočívá i v uvědomění si, že hygiena není jen mytí nohou

Jak se v tomto směru osvědčují speciální přírodní přípravky tohoto typu?

Pomoci nám mohou běžně dostupné přípravky, které jsou volně prodejné. Měli bychom pravidelně odstraňovat zrohovatělou kůži a dopřát nohám zvláčňující balzámy, například s arnikou, měsíčkem a kostivalem Pokud někdo chce dobře pečovat o své nohy a chránit se proti plísňovým onemocněním, měl by také denně používat deodorant na nohy. Pokud se totiž nohy celý den potí, vytváří se v botách vlhká zapářka. To je to nejlepší pro množení bakterií rozkládajících pot (který sám o sobě nepáchne) a vzniká onen nepříjemný zápach nohou. Současně je to ideální prostředí pro vznik různých plísní. Proto opravdu nestačí jen mýdlo a voda, ale na řadu by měly přijít přípravky s antimykotickými přísadami. Podobné ošetření pak logicky potřebují i naše botky, proto se doporučuje je alespoň každé dva týdny vystříkat deodoračním antimikrobiálním přípravkem.

Pokud se nohy nadměrně potí, dá se tomu zabránit přípravky obsahujícími adstringentní látky. Mezi bylinné přípravky patří především „arnika horská“, dále například šalvěj, řepík nebo dubová kůra. Jsou to látky stahující póry, ústí potních kanálků a omezující tak vylučování potu. Moderní přípravky už dokonce obsahují i látky neutralizující pach. Takovým sprejem je možné postříkat nohy či ponožky, zápach se zneutralizuje a okamžitě zmizí. Co víc si přát?

Které přípravky lze pro tento účel z kosmetiky TOP GOLD využít?

Doporučujeme pravidelně používat některý z deodorantů na nohy (deodorant s chlorofylem, měsíčkem a šalvějí, arnikou). Všechny mají jako přísadu Tea Tree Oil, který zvyšuje antimikrobiální účinky. Dále je vhodné 1 x týdně obuv vystříkat deodoračním antimikrobiálním sprejem do obuvi a na nohy. Na onemocnění mykosou jsou velice náchylné nehty, a proto k péči o ně je určeno sérum Mykos 130.

Pokud upozorňujeme na skutečnost, že velkým ohrožením nohou jsou plísně tak v té souvislosti je nutno zdůraznit, že plíseň často souvisí i s rozpraskanou a zrohovatělou pokožkou nohou, na kterých se plíseň snadno uchytí. Ztvrdlou pokožku odstraníme pravidelnou aplikací gelu na zrohovatělou pokožku nohou.

K rehabilitaci kloubů a svalů jsou určeny arnikové balzámy s kostivalem, chladivý a hřejivý.

Pochopitelně výrobky, o kterých jsme se zmínili nejsou všechny ty, které firma CHEMEK laboratoře spol. s r.o. nabízí.

Podrobné informace o společnosti a jejích výrobcích získáte na www.chemek.cz.

Obchodní zastoupení ve Slovenské republice zajišťuje společnost Mediciman s.r.o.

Komerční prezentace

CHEMEK laboratoře spol. s.r.o.: česká firma zabývající se komplexní péčí o nohy