U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Laserový úhelník

Kategorie: Tržiště | Autor:

Elektronický laserový úhelník s vodováhou S2 promítá horizontální a vertikální laserový paprsek. Je využitelný pro vyrovnávání či vzájemně kolmé ustavení obkladaček, dlaždic, deskových obkladů, skříněk, sádrokartonu, tapet, trámků, truhlářských výrobků a také pro instalační nebo elektroinstalační práce. Umožňuje jedné osobě snadno vyznačit žádané směry na horizontálních i vertikálních površích a pomocí stupnice na zadní části také úhly.

   Úhelník je napájen 1,5 V bateriemi, které vydrží asi 30 hod. provozu. Dosah laserových paprsků, které se zapínají spínačem v horní části těla přístroje, je 9 m. Úhelník lze pomocí plastické pryže připevnit na svislé plochy – k tomu slouží tlačítka, která ji přitisknou na požadovaný objekt bez poškození povrchu. Přesnost vodováhy je zaručena kvalitními libelami, v přední části základny je T-hrana pro přesné založení a na zadní je vodítko s vyznačenými úhly po 5 °.

   Laserový úhelník S2 získal v soutěži IDEA2005 bronzovou cenu za vynikající průmyslový design. Je určen profesionálům i kutilům, na trh jej přináší firma STANLEY, jejíž distributorem v ČR je společnost TONA, a.s. Prodávají kvalitně zásobená železářství, např. NAREX CONSULT, Vítkova 11, Praha 8 – Karlín. Stojí 2313 Kč.

Popisy k obrázkům

Laserový úhelník