U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Květy i plody krásné, zdravé, chutné

Kategorie: Zahrada | Autor: tos

NÁŠ TIP

Jaro je tady a my uvažujeme, zda z těch mladých rostlinek na záhonu, ať už jsme si je předpěstovali sami ve skleníčku nebo koupili v některé z tržnic, vyroste pěkná, zdravá zelenina, nebo vykvetou květiny pro radost nám i kolemjdoucím. Těšit se a doufat je hezké, my však dnes pro vás máme dva tipy, jak si všechno dobře pojistit.

Kristalon(tm)

je název řady krystalických hnojiv, obsahujících ve vyváženém poměru základní živiny, tedy dusík, fosfor, draslík a hořčík, a ve snadno přijatelné chelátové formě stopové prvky bór, molybden, mangan, železo, měď a zinek. Jsou v takové formě, kterou jsou rostliny schopny přijmout a využít okamžitě. Stačí přiloženou odměrkou hnojivo nabrat a rozpustit v závlahové vodě. K dispozici je pět druhů Kristalonů. První je univerzální a můžeme jej aplikovat v období růstu zelené hmoty (u pokojových rostlin celoročně), druhý pro období květu a tvorby plodů. Další tři Kristalony znají přesně potřeby jahodníkových kultur, kyselomilných rostlin (rododendrony, azalky, kanadské borůvky, vřesy) nebo trávníků.

Agromin

přidává k vyvážené nabídce živin ještě velice cennou organickou složku – rašelinu, která při hnojení zároveň vylepšuje vlastnosti půdy. Organominerální hnojiva Agromin vyvinula společnost AGRO CS v České Skalici ve spolupráci s Výzkumným ústavem anorganické chemie. Jsou úzce specializovaná na určitý druh rostlin: rajčata a papriky, jahody, cibuloviny, okurky a cukety, pelargonie a růže, azalky a rododendrony a konifery.

Výhody přípravku Agromin lze shrnout v několika bodech:

* svým ideálním složením zvyšuje výnosy, kvalitu a velikost plodů;

* minerální složka, tedy hnojivo, dodává všechny potřebné živiny důležité pro zdravý růst rostliny;

* organická složka – rašelina – zlepšuje kvalitu půdy a příjem živin; zvyšuje odolnost rostlin.

Květy i plody krásné, zdravé, chutné