Kouzlíme s barvami na stěnách

Rubrika: Inspirace

Chystáte se malovat? Možná máte oblíbenou barvu, ale nejste si jisti, zda ji použít na všech stěnách místnosti. Ukážeme vám, jak nápaditě pracovat i s výraznější barvou, aby jí nebylo moc.

Na velké bílé stěně vytvoříme jen jakýsi panel z hnědé, kterou doplní decentní šedozelená a výrazná žlutozelená

Pro letošní rok byla barvou roku vyhlášena medově hnědá. Vymalovat jí celou místnost by mohlo na někoho působit fádně, kombinujeme ji proto s dalšími barvami. Doporučeny jsou například jemné odstíny růžové, šedé, zelené, okrové, sytější oranžové a terakotově červené i intenzivní vínové, modré, zelené a modrozelené.

Útulnost spacího výklenku zdůrazňuje sytá terakota, hnědá jen postel rámuje, na větší ploše se pak objevuje společně s bílou v pracovním koutku

Podobně nápaditě, jako vidíte na fotografiích, můžete zacházet i s jinými barvami. Ta vaše oblíbená se může objevit jen na části zdi, jako pruh nad podlahou nebo pod stropem, lemovat okna nebo dveře a podobně.

někdy si vystačí jen dva odstíny hnědé s bílou. Medová zvýraznila jednu stěnu a lemuje okno

dulux.cz


Náš tip

Pokud vás zajímá, jak letošní palety Barvy roku budou slušet právě vašemu domovu, vyzkoušejte chytrou aplikaci Dulux Visualizer, která snadno a rychle vaše pokoje virtuálně přemaluje. Vše si tak dokážete mnohem lépe představit a správně nakombinovat.

Barvou můžeme zdůraznit část stěny s obrázky a dalšími dekoracemi

Text: Iva Tvrzová
Foto: Dulux

Kdo má odvahu, může dvě barvy na stěně zajímavě propojit

Kouzlíme s barvami na stěnách